۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷

در گفتگو با «دانشجو» مطرح شد؛

اکبری: دیپلماسی اقتصادی با همسایگان تعطیل است/ سیاست خارجی منسجم وجود ندارد

اکبری: دیپلماسی اقتصادی با همسایگان تعطیل است/ سیاست خارجی منسجم وجود ندارد
عزت الله اکبری نماینده سابق مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشجو درباره عملکرد وزارت امور خارجه اظهار داشت: در شرایطی که ما از سوی استکبار جهانی مورد تهاجم هستیم، یکی از قسمت‌هایی که باید فعال باشد، دیپلماسی اقتصادی است. وی ادامه داد: در حال حاضر دیپلماسی با همسایگان اصلا نداریم. وزیر امور خارجه کشور نیز که همیشه به اروپا و آمریکا می‌رود و آنها نیز وی را تحویل نمی‌گیرند. نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: به نظر بنده دستگاه دیپلماسی اصلا فاقد یک سیاست خارجی منسجم بوده و مسیری را که انتخاب کرده، به هیچ وجه جواب نمی‌دهد. اکبری افزود: همه دنیا که اروپا و آمریکا نیست و باید به طور متوازن سیاست خارجی را گسترش داد. روابط با

عزت الله اکبری نماینده سابق مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشجو درباره عملکرد وزارت امور خارجه اظهار داشت: در شرایطی که ما از سوی استکبار جهانی مورد تهاجم هستیم، یکی از قسمت‌هایی که باید فعال باشد، دیپلماسی اقتصادی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دیپلماسی با همسایگان اصلا نداریم. وزیر امور خارجه کشور نیز که همیشه به اروپا و آمریکا می‌رود و آنها نیز وی را تحویل نمی‌گیرند.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: به نظر بنده دستگاه دیپلماسی اصلا فاقد یک سیاست خارجی منسجم بوده و مسیری را که انتخاب کرده، به هیچ وجه جواب نمی‌دهد.

اکبری افزود: همه دنیا که اروپا و آمریکا نیست و باید به طور متوازن سیاست خارجی را گسترش داد. روابط با  کشورهای غربی نیز باید در یک شرایط برابر بوده و آنها نیز مبتنی با قواعد بین‌المللی با ما رفتار کنند.

وی گفت: در حال حاضر سیل نقدینگی در دنیا وجود دارد ولی ما به هیچ وجه از آن استفاده نمی‌کنیم. وزیر امور خارجه ما دائما می‌گوید که ما را تحریم کرده‌اند، تحریم شدن که به معنای تسلیم شدن نیست و باید تلاش مضاعف صورت گیرد.

دیپلمات اسبق کشورمان در پایان گفت: باید در شرایط تحریم از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه دیپلماسی اقتصادی بهره بگیریم تا بتوانیم در مبارزه با استکبار، پیروز شویم.

کلیدواژه ها :وزارت کشور
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking