۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

️گردنه‌ای که ۷ ماه از سال برف پنج متری دارد

️گردنه‌ای که ۷ ماه از سال برف پنج متری دارد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به مسدود بودن گردنه "تته" بعد از اولین بارش برفی که در ارتفاعات استان داشتیم، گفت: این گردنه معمولا بیش از هفت ماه از سال مسدود است.

️گردنه‌ای که ۷ ماه از سال برف پنج متری داردبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فریبرز کرمی اظهار کرد: گردنه "تته" که محور پاوه را به مریوان متصل می‌کند یکی از برف‌گیرترین گردنه‌های استان است که هم اکنون نیز بعد از بارش‌های چند روز اخیر مسدود شد و همچنان بسته است.


او ادامه داد: این گردنه معمولا از اولین بارندگی فصل سرما تا اردیبهشت و خرداد و به مدت بیش از هفت ماه از سال مسدود است و امکان بازگشایی آن نیست.


️مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ایامی که برف سنگین باشد گاهی ارتفاع برف در گردنه تته به بیش از پنج متر هم می‌رسد، اظهار کرد: در این شرایط با هدف جلوگیری از بروز هرگونه حادثه یا مشکل این گردنه بازگشایی نمی‌شود.


️کرمی عنوان کرد: معمولا در تمام فصل سرما این گردنه مسدود می‌ماند و مسیر جایگزینی از سمت روستای هجیج ،روستای بلبر ، بخش هورامان برای تردد از پاوه به مریوان در نظر گرفته می‌شود.


️مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه طول مسیر این گردنه در استان کرمانشاه را حدود 17 کیلومتر و در استان کردستان 4 کیلومتر اعلام کرد.


او  با بیان اینکه هم اکنون به جز این گردنه در هیچ گردنه دیگری مسدودی نداریم، افزود: برای بارندگی‌های پیش رو نیز نیروهای راهداری در آماده‌باش هستند.

انتهای  پیام/ز

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking