۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۳

ادعای القدس العربی درباره سردار سلیمانی

القدس العربی چاپ لندن مدعی شد: به گزارش منابع سیاسی نزدیک به مراکز تصمیم گیری در پایتخت عراق، سردار قاسم سلیمانی، برای انتخاب جایگزین مناسب عادل عبدالمهدی، در عراق حضور دارد.

انتخاب: القدس العربی چاپ لندن مدعی شد: به گزارش منابع سیاسی نزدیک به مراکز تصمیم گیری در پایتخت عراق، سردار قاسم سلیمانی، برای انتخاب جایگزین مناسب عادل عبدالمهدی، در عراق حضور دارد.

در ادامه این مطلب آمده است: طبق این گزارش، محمد کوثرانی، مسئول پرونده عراق در حزب الله نیز نقش بزرگی را در مساله اقناع قوای سیاسی شیعه و سنی عراقی در راستای انتخاب نخست وزیر جدید، ایفا می کند.

در همین رابطه، کیلی کرافت، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، خواستار توقف دخالت در مسائل داخلی عراق شده و طی جلسه شورای امنیت در مورد شرایط عراق، تصریح کرد که واشنگتن فریادهای امیدی که عراقی ها در جریان تظاهراتشان سر دادند را می شنود و با قدرت از ملت عراق، در چارچوب تلاشش برای داشتن یک کشور شکوفا، حمایت می کند.

این مسئول آمریکایی در ادامه صحبت هایش افزود: این به معنای انجام اصلاحات انتخاباتی، تقویت حکومت ملی، مقابله با فساد و گسترش فرصتهای اقتصادی است. اما مساله مهمتر ان است که سران عراقی، حرف ملت خود را بشنوند؛ همانطور که لازم است همسایگان عراق، از جمله ایران، در مسائل داخلی آن دخالت نکنند.

در آغاز این جلسه، نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق، جینین هینیس، پلیس عراق را به استفاده از زور و خشونت علیه تظاهر کنندگان متهم نمود، که منجر به کشته شدن بیش از 400 نفر شد.

این در حالی است در یک پایگاه نظامی محل حضور سربازان آمریکایی، در استان الانبار در غرب عراق، 5 موشک شلیک شد.

طبق بیانیه منابع رسمی در ارتش عراق، این پنج موشک که توسط گروهی ناشناس شلیک شده، با پایگاه عین الاسد برخورد کرده و با این حال، هیچ خسارتی نداشته است.

این پایگاه، محل تمرکز نیروهای آمریکایی است که تعداد دقیق آنها مشخص نبوده و در میان حدود 5 هزار سرباز امریکایی مستقر در عراق، جای می گیرد؛ که در ضمن ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش، در این کشور عربی حضور دارند.

کلیدواژه ها :قاسم سلیمانی
منبع : برترین ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking