۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳

اعلام یک روز عزای عمومی در کردستان

اعلام یک روز عزای عمومی در کردستان
استاندار کردستان در پی کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان در حادثه آتش سوزی تالار عروسی در سقز، جمعه ۱۵ آذر را عزای عمومی اعلام کرد.

اعلام یک روز عزای عمومی در کردستانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در پیامی حادثه دلخراش جانباختن ۱۱ نفر از شهروندان مناطق کردنشین را تسلیت گفت و جمعه را در این استان عزای عمومی اعلام کرد.

در این پیام آمده است: 

حادثه دردناک پنجشنبه شب چهاردهم آذر ماه در شهرستان سقز که منجر به جانباختن و مصدوم شدن تعدادی از هم استانی‌های عزیزمان در آن شهرستان شد، بدون شک یکی از تلخ‌ترین حوادث چند سال اخیر بە شمار می‌رود.

ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدیده جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این حادثه دلخراش، روز پانزدهم آذرماه ۹٨ را در استان عزای عمومی اعلام می‌کنم.

بیشتر بخوانید: انفجار مرگبار در مراسم عروسی

به همه مراکز درمانی تاکید می‌شود که تمام تلاش خود را برای مداوای مصدومان بکار بگیرند و لازم است تمام ابعاد قضیه توسط ارگان‌ها و نهاد‌های ذیربط بررسی و علت روی دادن این حادثه دردناک به اطلاع عموم مردم عزیز استان برسد.

همچنین مراسم اولین جشنواره شهروند برگزیده شهرستان دیواندره نیز در پی این حادثه و به منظور اعلام همدردی با خانواده جانباختگان لغو و به تاریخ دیگری موکول شد.

جانباختگان حادثه آتش سوزی تالار عروسی سقز شامل پنج کودک، پنج زن و یک مرد هستند.

به گفته حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان این حادثه در اثر نشت شلنگ گاز متصل به بخاری به وقوع پیوست و در آن علاوه بر کشته شدن ۱۱ نفر از مدعوین، ۳۸ تن دیگر نیز مصدوم شده و توسط نیرو‌های امدادی و اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند که حال سه تن از آنان وخیم گزارش شده است.

کلیدواژه ها :عزا
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking