۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲

«ماه‌نورد» چین ماه را دور زد

«ماه‌نورد» چین ماه را دور زد
براساس تازه‌ترین اخباری که توسط سازمان فضایی چین منتشر شده کاوشگر یوتو -۲ چین ۳۴۵ متر در حاشیه ماه حرکت کرده است تا اکتشافات علمی جدیدی را انجام دهد.

«ماه‌نورد» چین ماه را دور زدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تازه‌ترین اخباری که توسط سازمان فضایی چین منتشر شده کاوشگر یوتو -۲ چین ۳۴۵ متر در حاشیه ماه حرکت کرده است تا اکتشافات علمی جدیدی را انجام دهد.

ماه‌نورد این کشور، نیمه پنهان ماه را اکتشاف می‌کند و قرار است به اطلاعاتی دست پیدا کند که تاکنون هیچ کشوری نتوانسته آن‌ها را از ماه استخراج کند.

مرکز برنامه اکتشافات و فضایی قمری اداره مدیریت ملی فضایی چین (CNSA) امروز گفت: هم لندر و هم ماه‌نورد Chang'e-۴ کار خود را برای روز دوازدهم قمری به پایان رسانده‌اند و اکنون به حالت خفته تبدیل شده‌اند.

با توجه به شرایط جغرافیایی پیچیده و زمین ناهمواری که در حاشیه دور ماه قرار دارد، مهندسان فضایی چینی مسیر‌های رانندگی ماه‌نورد را به دقت برنامه ریزی کردند تا از امنیت آن اطمینان حاصل کنند.

به گفته CNSA، یوتو -۲ با حرکت آهسته، اما به طور پیوسته، سفر خود را روی ماه ادامه می‌دهد و اکتشافات علمی بیشتری را به دست می‌آورد.

این کاوشگر در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۸ پرتاب شد و قرار فعلا عملیات اکتشاف ماه را انجام دهد.

منبع: فارس

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking