۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵

آمار داوطلبان استان اصفهان در روز پنجم به 591 نفر رسید

آمار داوطلبان استان اصفهان در روز پنجم به 591 نفر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس در اصفهان، صبح یک‌شنبه دهم آذر ماه زنگ آغاز ثبت‌نام یازدهمین دوره مجلس به صورت رسمی نواخته شد و حوزه‌های انتخابیه میزبان ثبت‌نام افراد واجد شرایط این ماراتن بودند، از امروز تا پایان وقت اداری روز شنبه 16 آذر ماه حال و هوای این استان پس از گذشت چهار سال از انتخابات قبلی مجلس و دو سال از انتخابات ریاست جمهوری رنگ و بوی انتخاباتی به خود خواهد گرفت.

ثبت‌نامی که با توصیه رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه ایشان بیش از پیش برای داوطلبان بار مسؤولیت خواهد داشت، رهبر انقلاب با شرح روایتی از توصیه پیامبر اکرم (ص) به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، بیان کردند که در کنار هر مسؤولیت، سمت و هر توانایی یک تعهدی وجود دارد و باید دید که آیا می‌توان آن تعهد را انجام داد یا نه و این خود درس بزرگی است.

قطار ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی امروز به ایستگاه پنجم رسیده است.

آمار روز پنجم نام‌نویسی داوطلبان اصفهان 96 نفر است

علی‌اصغر احمدی، در روز پنجم ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: تعداد افرادی که در روز پنجم نام‌نویسی برای انتخابات به فرمانداری اصفهان و وزارت کشور مراجعه کرده‌اند تعداد 96 نفر شامل 77 نفر مرد و 19 نفر زن است، در مجموع این پنج روز تعداد 218 نفر داوطلب در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان موفق به ثبت‌نام شدند که از این تعداد 179 نفر مرد و 39 نفر زن هستند.

مدیر روابط عمومی فرمانداری اصفهان افزود: آمار نشان می‌دهد تعداد ثبت‌نام کنندگان دوره دهم در روز پنجم 53 نفر، مجلس نهم 29 نفر و مجلس هشتم 17 نفر بوده است.

وی تصریح کرد:  در مجموع این پنج روز سه داوطلب از ارامنه اصفهان در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان با مراجعه به فرمانداری اصفهان، ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

591 نفر آمار کل داوطلبان استان اصفهان در مدت پنج روز

علی‌اصغر رفیعی‌نژاد، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان ضمن ارائه آمار ثبت‌نامی‌های شهرستان‌های استان اصفهان در روز پنجم اظهار داشت: در روز پنجم نام‌نویسی در استان اصفهان 252 نفر اقدام به ثبت‌نام کرده که از این میان ثبت‌نام 242 نفر نهایی شده که شامل 201 نفر مرد (83 درصد) و 41 نفر زن (17 درصد) است، در مجموع پنج روز 591 نفر موفق به ثبت‌نام شدند.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به مدرک داوطلبان گفت: داوطلبان دارای مدرک لیسانس 14 نفر، فوق‌لیسانس 194 نفر، دکتری 26 نفر، حوزوی هم 8 نفر و 53 نفر ایثارگر هستند.

وی افزود: در میان گروه‌های شغلی فرهنگی 23 نفر، پزشک 7 نفر، کارمند 92 نفر، استاد دانشگاه 24 نفر، بازنشسته 24 نفر، بیکار یک نفر، آزاد 34 نفر، سایر 19 نفر، روحانی 3 نفر، وکیل یا قاضی 12 نفر و یک نفر نظامی برای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کردند.

رفیعی‌نژاد با اشاره به سن داوطلبان بیان کرد:: به لحاظ سنی 30 تا 35 سال 44 نفر، 36 تا 40 سال 59 نفر، 41 تا 45 سال 45 نفر، 46 تا 50 سال 37 نفر، 51 تا 55 سال 31 نفر، 56 تا 60  سال 16 نفر، 61 تا 65 سال 8 نفر و 66 تا 70 سال 2 نفر اقدام به نام‌نویسی کردند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان اذعان داشت: 39 نفر از ثبت‌نام کنندگان در دوره‌های گذشته داوطلب بوده و پنج نفر دارای سابقه نمایندگی هستند.

ثبت‌نام را به روزهای اخیر موکول نکنید

فرماندار اصفهان خطاب به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی دور یازدهم توصیه کرده است: همه شرایط و زیرساخت‌های لازم برای نام‌نویسی داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی فراهم است، با توجه به اینکه معمولاً در روزهای آخر ثبت‌نام با ازدحام مراجعه‌کنندگان مواجه هستیم داوطلبان برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که پیش از پایان مهلت مقرر برای ثبت‌نام مراجعه کنند، چرا که ممکن است به هر دلیلی مدارک و مستندات کامل و کافی نباشد.

اصفهان حوزه اصلی نام‌نویسی داوطلبان ارامنه

فرمانداری اصفهان به عنوان حوزه اصلی نام‌نویسی داوطلبان ارامنه جنوب ایران و همچنین حوزه فرعی جهت برگزاری انتخابات کلیمیان، آشوریان و زرتشتیان بوده که حوزه اصلی آن‌ها تهران است.

شروع به کار هیأت‌های اجرایی ارامنه جنوب، زرتشتیان و کلیمیان

هیأت‌های اجرایی ارامنه اصفهان و جنوب کشور، زرتشتیان و کلیمیان با حضور 30 نفر از معتمدین هر اقلیت دینی در فرمانداری و با رأی‌گیری میان آن‌ها انتخاب شده و کار خود را به صورت رسمی شروع کرده‌اند، بر اساس ماده 31 و 32 قانون انتخابات هیأت اجرایی انتخابات اقلیت‌های دینی مجزا است.

کارمندان در صدر ثبت‌نام‌کنندگان استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی، رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: در میان گروه‌های شغلی ثبت‌نام شده تاکنون کارمندان، مشاغل آزاد و بازنشسته به ترتیب رده اول تا سوم را تشکیل می‌دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص تمام الکترونیکی بودن انتخابات در اصفهان تصریح کرد: تاکنون اقدامی در این مورد انجام نشده تمام الکترونیکی بودن انتخابات نیازمند انجام هماهنگی‌های لازم با شورای نگهبان است و هنوز قطعیت و نظریه نهایی در این خصوص صورت نگرفته.

وی خاطرنشان ساخت: امکان دارد اوضاع الکترونیکی بودن انتخابات در استان در حد انتخابات شوراها در سال 1396 باشد که هشت شهر استان به صورت الکترونیکی برگزار شد.


قاسمی افزود: نقش کاربران ستاد انتخاباتی اجرایی و نه تعیین کننده است به همین دلیل اگر در راستای بارگذاری مدارک ناقصی وجود داشته باشد ثبت‌نام با خطا مواجه خواهد شد و در این صورت کاربر نمی‌تواند فرآیند ثبت‌نام را انجام دهد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان تأکید کرد: در زمینه محل و حوزه انتخاباتی برای ثبت‌نام مشکلی وجود ندارد و فرمانداری‌ها تدابیر و تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده‌اند.

تسهیل ثبت‌نام از طریق نرم‌افزار

به گزارش فارس، با استناد به نامه وزارت کشور نرم‌افزار ثبت‌نام موبایل داوطلبان جهت سهولت در نام‌نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم، تهیه شده که به همراه راهنمای مربوطه هم اکنون از طریق پرتال وزارت کشور به آدرس www.moi.ir در دسترس است.

داوطلبان می‌توانند پس از نصب نرم‌افزار بر روی تلفن همراه، تکمیل پرسشنامه و ارسال آن با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه خود مراجعه و ثبت‌نام خود را تکمیل و نهایی کنند، اطلاعات داوطلب به صورت خودکار در اختیار کاربر مرکز حوزه انتخابیه قرار داده خواهد شد.

اصفهان، در فهرست استان‌های دارای بیشترین داوطلب

به گزارش فارس، تا روز پنجم ثبت‌نام استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان و فارس بیشترین داوطلب را داشتند.

کلیدواژه ها :ستاد انتخابات کشور
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking