۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶

وزیر بهداشت در پیشوا: هیچ کمبود انسولینی در کشور وجود ندارد

وزیر بهداشت در پیشوا: هیچ کمبود انسولینی در کشور وجود ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود داروی انسولین در کشور گفت: برخی از بیماران به فرم خاصی از انسولین وابسته بودند که در برخی مناطق با کمبود روبه رو بودیم که این موضوع اکنون برطرف شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پیشوا، سعید نمکی صبح امروز در حاشیه بازدید از مراکز درمانی شهرستان‌های دشت ورامین در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبودها در برخی اقلام دارویی اظهار داشت: علی‌رغم فشارهای سنگین آمریکایی‌ها و دشمنان در بستن همه راه‌های ارتباطی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی خوشبختانه امروز در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی توانستیم از راه‌های دیگری داروهای مورد نیاز را تأمین کرده و بیش از سال گذشته کمبودها را جبران کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین افزود:  البته ممکن است در برخی مناطق با کمبود برخی از داروها همچون فرم خاصی از انسولین روبه رو باشیم که این بدان معنا نیست که کمبود انسولین در کشور وجود دارد بلکه برخی از بیماران به فرم خاصی از انسولین وابسته بودند که این موضوع نیز اکنون برطرف شده است.

معاون وزیر بهداشت در کاشان: میزان ذخیره انسولین در وضعیت مطلوبی استخبر خوش برای بیماران دیابتی‌؛ بهره‌برداری از بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده انسولین انسانی ‌در ایران

نمکی سپس با اشاره به شیوع بیماری آنفلولانزا در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: موج آنفولانزای جدید اکنون در حال مهار است و دارو برای درمان این نوع بیماری در کلیه مراکز خصوصی و دولتی توزیع شده است.

کلیدواژه ها :وزیر بهداشت
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking