۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴

احیای جنگل‌های کشور با کاشت عمومی نهال

احیای جنگل‌های کشور با کاشت عمومی نهال
مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری گفت: ۱۴ میلیون اصله نهال امروز در سراسر استان‌های کشور کاشته می‌شود.

سید محسن موسوی تاکامی مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری در گفت و گوبا خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ منابع طبیعی و حفظ و احیای آن و تبیین اهمیت آن بر اساس آموزه‌های دینی، گسترش سنت حسنه نهال کاری و ضرورت حضور و مشارکت فراگیر مردم، گردهمایی دوستداران طبیعت راس ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه در محل‌های تعیین شده برگزار می‌شود.
او افزود: ۱۴ میلیون اصله نهال امروز در سراسر استان‌های کشور کاشته می‌شود و در منابع طبیعی مازندران منطقه ساری و نوشهر این کار در همه شهرستان‌های استان انجام می‌شود.
موسوی تاکامی با بیان اینکه کاشت نهال امروز همزمان با ولادت امام حسن عکسری (ع) تصمیمی بود که از سوی سازمان آبخیزداری و مراتع کشور گرفته شد گفت: این نهال کاری عمومی است و از سوی مردم انجام می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری زمان برگزاری این مراسم در شهر‌های کشور را ساعت ۹ صبح اعلام کرد و افزود: این مراسم ساعت ۱۰ با حضور استاندار مازندران و مردم استان در منطقه مهدشت ساری برگزار می‌شود.
او گفت: در ۸۵۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی سالانه قرار است نهال کاری انجام شود که امروز ۲۵۰ هکتار آن زراعت چوب است.
موسوی تاکامی افزود: نهال‌های انتخاب شده برای کاشت از گونه‌های جنگلی هستند و در توسعه جنگل‌های ما موثر خواهد بود.
او از مردم تقاضا کرد در هر شرایطی نهال بکارند تا در سر سبزی بیشتر استان تاثیر داشته باشند.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری گفت: مراسم امروز به صورت نمادین است و در مجموع قرار است یک میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نهال برای گونه‌های جنگلی، ۵۰۰ هزار اصله نهال برای زراعت چوب و ۵۰۰ هزار اصله نهال هم برای توسعه فضای سبز در نظر گرفته شده است.
او با بیان اینکه جنگل‌های هیرکانی مازندران نگین جنگل‌های دنیا است، افزود: جنگل متعلق به همه مردم جامعه است و از مردم می‌خواهیم که مراقب جنگل‌ها باشند.
کلیدواژه ها :منابع طبیعی
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking