۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵

سفر وزیر خارجه ایرلند به غزه و کمک ۸ میلیون یورویی این کشور به پروژه تامین انرژی

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه ایرلند به منظور پیگیری پروژه‌های کشورش وارد غزه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، سیمون کووینی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه ایرلند عصر سه‌شنبه وارد غزه شد و مورد استقبال مازن غنیم، رئیس سازمان آب فلسطین و سمیر مطیر، رئیس شرکت برق فلسطین قرار گرفت.

کووینی در جریان سفرش به غزه از سایت‌هایی بازدید کرد که در آن سیستم‌های انرژی خورشیدی تعبیه خواهند شد و هدف از آن راه اندازی تصفیه خانه آب شمال نوار غزه است و به زودی اجرایی می‌شود و دولت ایرلند نیز به ارزش هشت میلیون یورو از این پروژه حمایت مالی خواهد کرد.

این پروژه از مهمترین پروژه‌های انرژی خورشیدی است و به تصفیه آب نوار غزه کمک خواهد کرد و یکی از مهمترین پروژه‌هایی است که در تصفیه آب نوار غزه نقش دارد. این امر در حل مشکلات زیست محیطی و بهداشتی که اکثر شهروندان فلسطینی از آن رنج می‌برند، نقش به سزایی دارد.

مطیر از دولت ایرلند به خاطر حمایتش از این پروژه و پروژه‌های دیگر در اراضی فلسطین تشکر و قدردانی و بر اهمیت این پروژه در یافتن راه‌حل‌های عملی جهت تأمین انرژی برای یکی از مهمترین پروژه‌های نوار غزه، به ویژه با توجه به بحران برق و منابع محدود تاکید کرد.

همچنین نیکولای ملادینوف، هماهنگ کننده صلح سازمان ملل امروز (چهارشنبه) وارد نوار غزه خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی، نیکولای ملادینوف روز چهارشنبه به نوار  غزه سفر خواهد کرد.

این سفر احتمالا در راستای پیگیری طرح‌های بین‌المللی و مساله آرام‌سازی اوضاع در غزه بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :نخست وزیر نخست وزیر
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking