۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹

400 طلبه فردیسی از تحصیل باز ماندند

400 طلبه فردیسی  از تحصیل باز ماندند

ادیب مسؤول حوزه علمیه خواهران کوثر شهرستان فردیس به ایراد خسارت سنگین توسط اغتشاشگران به ساختمان و تجهیزات حوزه علمیه خواهران کوثر شهرستان فردیس، اشاره کرد و افزود: در این مرکز 400 نفر از خواهران مشغول به تحصیل علوم دینی بودند که با توجه به خسارت وارده به ساختمان و تجهیزات حوزه، در حال حاضر دیگر شرایط لازم برای تحصیل آنها در این مکان فراهم نیست.

وی ادامه داد: آموزش در حوزه، در مدت 5 سال و به صورت ترمی واحدی است که فعلا امکان برگزاری آموزش‌ها نیست و باید منتظر تصمیم گیری ها در خصوص تأمین مکان مناسب برای کلاس‌ها و برگزاری امتحانات پایان ترم باشیم.

مسؤول حوزه علمیه خواهران کوثر فردیس با شرح مختصری از حادثه، اظهار داشت: روز شنبه گذشته و در جریان اغتشاشات اخیر، ساعت حدود 8 شب، اغتشاشگران به حوزه علمیه خواهران کوثر واقع در فلکه چهارم فردیس حمله کرده، حوزه را به آتش کشیده و تا چند ساعت از ورود آتش نشانی به این خیابان و دسترسی به حوزه جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: در نهایت این مرکز به همراه کارگاه تولیدی لباس واقع در طبقات اول و زیرزمین ساختمان حوزه، در آتش سوخت و تجهیزات موجود غارت شد.

ادیب با بیان اینکه این مرکز تحت نظارت مدیریت حوزه های علمیه خواهران قم فعالیت می کند، گفت: حوزه علمیه خواهران کوثر از سال 78 در فردیس شروع به فعالیت کرده و بزرگترین مرکز آموزشی علوم حوزوی در سطح استان البرز است که تا کنون بیش از هزار کارشناس علوم دینی از این مرکز فارغ التحصیل شدند.

خانم ادیب با اشاره به استقبال چشمگیر مردم فردیس از برنامه های آموزشی حوزه علمیه خواهران کوثر، بیان کرد: علاوه بر تدریس علوم حوزوی در حوزه علمیه کوثر، در مؤسسه قرآنی نور کوثر که عصرها در همین مکان فعالیت داشت، آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مهارت های زندگی، معارف قرآنی و غیره برای عموم بانوان و علاقمندان ارائه می شد.

وی اهمیت وجود حوزه علمیه خواهران در فردیس و نقش آن در افزایش آگاهی بانوان و پرورش صحیح نسل آینده کشور را مورد تأکید قرار داد و برای احیای مجدد این مجموعه فرهنگی مذهبی در شهرستان پرجمعیت فردیس، از دولت و مسئولان ذیربط، تقاضای حمایت کرد.

منبع : فارس
website tracking