۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳

سرمربی که اترک را یاری نمی‌‌کند! / شادی مردمان دیار پهلوانان را زهر نکنید

سرمربی که اترک را یاری نمی‌‌کند! / شادی مردمان دیار پهلوانان را زهر نکنید

خبرگزاری فارس خراسان شمالی، سعید کوهستانی؛ همه چیز به کام کشتی‌دوستان و مدیران باشگاه اترک پیش می‌رفت. برای استانی که مردمان آن عاشق کشتی هستند؛ فرقی ندارد، این میعادگاه گود چشمه زینل‌خان اسفراین باشد یا سالن کوچک اما باصفای شهید علی‌دخت بجنورد!

کشتی‌دوستان خراسان شمالی از رد و بدل شدن فنون لذت می‌برند. همه شاهد بودند که اگر کشتی‌گیر تیم حرف هم مسابقه را جوان‌مردانه می‌برد. برایش کم نمی‌گذاشتند!  آری این رسم عاشقی است. رسم مردان گود‌های خاکی. پشت حریف را به خاک می‌مالند. اگر پشت‌شان هم مردانه به خاک بخورد، باز دوباره می‌ایستند. در میدان مرام و مردانگی، پشت نامرد و نامردی را همیشه خاک می‌کنند.

حضور یکی از نوابغ کشتی جهان؛ قهرمان دیروز و پهلوان امروز یعنی محمد طلایی در کسوت مدیرفنی آرزوهای کشتی‌گیران جوان این استان را رنگ واقعیت زد. تماشای تمرین یکی از برترین تئوریسن‌های کشتی جهان، یک کلاس با کلاس آموزشی برای مربیان بود.

حضور قهرمانانی چون طالب نعمت‌پور و مدال‌آورانی چون غول گرجستانی کشتی جهان(پتراشوویلی) در کنار جوانان با استعداد خراسان شمالی چون حمید الهیان روزهایی باورنکردنی را در سالن کشتی بجنورد رقم می‌زد.

قصه کشتی؛ با صعود تیم اترک به نیمه‌نهایی مسابقات لیگ برتر برای مردمان سرزمین چوخه شیرین‌تر شد. خبر کسب میزبانی جام باشگاه‌های جهان هم عیش‌شان را نوش کرد. اما دیشب مصاحبه سرمربی تیم اترک خبر ترک اردو عیش‌شان را طیش کرد!

بهروز یاری در مصاحبه‌ای دلیل ترک اردوی تیم را عدم پرداخت معوقات کشتی‌گیران اعلام کرده بود. یادش به‌خیر قدیم؛ کشتی را مرام و معرفت کشتی‌گیرانش می‌شناختند. گویا در عصر جدید خبری از آن رفتارهای نیک نیست. ای کاش سرمربی تیم اترک به جای مشق زیرگیری و کول‌انداز، کمی هم مشق نیاکانی چون پوریای ولی و جهان پهلوان تختی را با شاگردانش تمرین می‌‌کرد.

اوضاع بدجور بیخ پیدا می‌‌کرد. موجی از یاس و ناامیدی در دل کشتی‌‌دوستان ایجاد شده بود. اما با تدبیر مدیرعامل جوان باشگاه همه چیز به روال عادی برگشت! موسوی‌مقدم در گفتگو با ما از پرداخت کامل معوقات خبر داد. سرپرست تیم ضمن گلایه از درج چنین اخباری؛ مسئولیت این امور را در حیطه وظایف خود می‌‌دانست؛ نه سرمربی!

گویا مشکلات بر سر راه تیم کشتی اترک یکی‌یکی کنار زده شده است. دومینوی مشکلات و سنگ‌هایی که به گفته برخی گوش‌شکسته‌های کشتی یک سر آن را باید از تمایل برخی مسئولین برای جلوگیری از درخشش یک تیم شهرستانی در مقابل تیم‌‌های متمول پایتخت‌ خبر می‌دهد!

منبع : فارس
website tracking