۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۶

درخواست نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در اسرائیل

نتانیاهو از بنی گانتز، رئیس ائتلاف آبی و سفید و آوریگدور لیبرمن، رئیس حزب اسرائیل بیتنا خواست در تشکیل کابینه ائتلافی برای ضمیمه کردن دره اردن به سرزمین‌های اشغالی فلسطین به او بپیوندند.

درخواست نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در اسرائیلبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از بنی گانتز، رئیس ائتلاف آبی و سفید و آوریگدور لیبرمن، رئیس حزب اسرائیل بیتنا خواست در تشکیل کابینه ائتلافی برای ایمن نگاه داشتن این رژیم و ضمیمه کردن دره اردن به سرزمین‌های اشغالی فلسطین به او بپیوندند.

این در حالی است که رئیس رژیم صهیونیستی از سرکرده دو حزب اصلی صهیونیست خواست اختلافات خود را کنار بگذارند و کابینه را هر چه سریعتر تشکیل دهند.

بیشتر بخوانید: ذوق زدگی نتانیاهو از سیاست آمریکا درباره شهرک‌سازی‌های اسرائیل

بر این اساس، رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و بنی گانتز، رهبر حزب آبی و سفید خواست با کنار گذاشتن اختلافات خود، برای تشکیل کابینه به توافق برسند.

وی تاکید کرد: با کنار گذاشتن اختلافات، کابینه جدید را تشکیل دهید. تشکیل کابینه جدید باید اولویت احزاب سیاسی باشد.

حزب آبی و سفید توانست در انتخابات کنست ۳۳ کرسی بدست بیاورد. حزب لیکود به رهبری نتانیاهو نیز ۳۲ کرسی بدست آورد. پس از شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، بنی گانتز مسئول تشکیل کابینه شده است.

کلیدواژه ها :حزب اسرائیل
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking