۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰

رژیم اسرائیل|مذاکرات محرمانه میان نتانیاهو و گانتس/ دومین دیدار امشب برگزار می‌شود

رژیم اسرائیل|مذاکرات محرمانه میان نتانیاهو و گانتس/ دومین دیدار امشب برگزار می‌شود
یک رسانه رژیم صهیونیستی از مذاکرات سری میان لیکود و ائتلاف کاحول لاوان(آبی سفید) برای تشکیل دولت موسوم به وحدت اسرائیل خبر داد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه یسرائیل هیوم مدعی پیشرفت زیاد در مذاکرات سری میان لیکود و ائتلاف کاحول لاوان برای تشکیل دولت وحدت شد، با وجودی که تردیدها همچنان وجود دارد و هنوز زود است که بگوییم آیا تماس‌ها به نتیجه خواهد رسید یا خیر

در این رابطه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی صبح سه شنبه با آویگدور لیبرمن رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما دیدار کرد و دو طرف گفتند که نشست خوبی بوده و دو طرف به تلاش‌های خود برای تشکیل دولت وحدت ادامه خواهند داد.

تشدید جنگ قدرت میان سران رژیم صهیونیستی؛ تکیه ائتلاف ژنرال‌ها بر شکاف در حزب نتانیاهو

این در حالی است که تمام نشانه‌ها به این اشاره می‌کند که این نشست با هدف ادامه مذاکرات درباره تشکیل دولت راستگرا به ریاست نتانیاهو برگزار شده است.

این روزنامه روز گذشته فاش کرده بود که گانتس تلاش می‌کند که دو حزب جدا شده از حزب لیکود را به خود جذب کند و در نتیجه بتواند اکثریت را برای تشکیل دولت اقلیت بدون حمایت اعضای عرب کنست کسب کند.

مهلت تشکیل  دولت که به گانتس داده شده است، روز چهارشنبه پایان خواهد یافت و در صورت شکست گانتس در این زمینه، یک عضو کنست(پارلمان) ماموریت پیدا خواهد کرد تا در مدت بیست و یک، دولت را تشکیل دهد و اگر او هم شکست بخورد، اسرائیل برای سومین بار به سمت برگزاری انتخابات حرکت خواهد کرد.

دومین دیدار نتانیاهو و گانتس در یک روز    رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری دومین دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با بنی گانتس رئیس حزب کاحول لاوان(ابی سفید) برای بررسی موضوع تشکیل دولت خبر دادند، دیداری که امشب برگزار می‌شود.

روزنامه هاآرتص نوشت نتانیاهو و گانتس در این دیدار، مسئله چرخشی شدن نخست وزیری را بررسی خواهند کرد آن هم در شرایطی که ساعات زیادی تا پایان یافتن مهلت داده شده به گانتس برای تشکیل دولت باقی نمانده است.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مهلت داده شده به بنی گانتس در روز چهارشنبه(فردا) پایان می‌یابد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking