۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۳

آل‌سعود برای نجات از پهپادهای انصارالله دست به دامان آمریکا، انگلیس و فرانسه شد

قدرت پهپادی انصارالله یمن سعودی‌ها را حسابی کلافه کرده طوری که خبر می‌رسد آنها برای نجات خود از پهپادهای مدرن یمنی، به کشورهای غربی پناه برده‌اند. انصارالله یمن با همین پهپادها آرامکو را زد و سعودی را به خاک سیاه نشاند.


  سرویس خارجی-

دولت امارات اخیرا اعلام کرده که از بیم تکرار حملات پهپادی و موشکی به تأسیسات حیاتی خود پس از حمله انصارالله به آرامکوی عربستان، به دنبال ایجاد بزرگترین مرکز دفاعی غرب آسیا با 12 هزار پرسنل و میلیاردها دلار هزینه است تا بتواند با حملات مشابه مقابله کند. اکنون آل‌سعود که بیشتر از هر کشور دیگری به قدرت پهپادی و موشکی انصارالله یمن پی برده می‌گوید سعی دارد با کمک گرفتن از کشورهای غربی راهی برای مقابله با انصارالله پیدا کند. اظهاراتی که قطعا باعث ذوق زدگی آمریکا و کشورهایی می‌شود که همواره مترصد فرصتی هستند تا این گاوهای شیرده را بدوشند.
شبکه المسیره یمن در این باره اعلام کرده فرماندهان نیروی هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه در حال بررسی وسایل و فناوری‌های جدیدی هستند تا پادشاهی سعودی را از خطر پهپادها حفظ کنند. در این ارتباط، سرلشکر «ترکی بن بندر بن عبدالعزیز» فرمانده نیروی هوایی سعودی ریاست هیئت پادشاهی را در نمایشگاه بین‌المللی هواپیمایی دبی و کنفرانس بین‌المللی فرماندهان نیروی هوایی برعهده‌دارد که دیدارهایی با رئیس‌ستاد مشترک نیروی هوایی آمریکا و فرمانده نیروی هوایی فرانسه انجام داده است. خبرگزاری رسمی عربستان، هدف از این دیدارها را بررسی تهدیدهایی خواند که منطقه خلیج‌فارس در معرض آن قرار دارد. خبرگزاری سعودی یکی از موضوعات مورد بحث را بررسی شیوه محافظت در برابر خطر پهپادها اعلام کرد. بر اساس گزارش «المسیره»، ‌یگان پهپادی یمنی‌ها برتری کم‌نظیر خود را در ضربه زدن به اهداف سعودی و اماراتی ثابت کرده به طوری که سامانه‌های دفاعی پیشرفته آمریکا در مقابله با آن شکست خورد که علاوه‌بر آنکه ضربه کوبنده‌ای به اعتبار تسلیحات آمریکا وارد کرد، خسارت‌های زیادی هم به کشورهای متجاوز علیه یمن وارد کرد.
توقیف کشتی‌های جنگی
خبر دیگر اینکه، روز دوشنبه انقلابیون یمن چند کشتی را در جنوب دریای سرخ توقیف کردند. پس از این اتفاق، یک مقام وزارت خارجه کره‌جنوبی اعلام کرد دو کشتی از سه کشتی توقیف شده از سوی نیرو‌های یمنی در دریای سرخ متعلق به این کشور است. محمدعلی حوثی، رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن در این مورد اعلام کرده اگر ثابت شود کشتی‌های توقیف‌شده، متعلق به کره جنوبی است، آن را آزاد خواهند کرد: «ماموریت گارد ساحلی شناسایی و جلوگیری از هر نوع تحرک مشکوک در آب‌های سرزمینی یمن است. کارکنان این کشتی که تبعه کره جنوبی هستند، پس از تکمیل تشریفات قانونی آزاد خواهند شد. این کارکنان در سلامت هستند».


کلیدواژه ها :غرب هوایی سعودی ها
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking