۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸

بیش از 37 هزار دهیاری در کشور فعالیت می‌کند

بیش از 37 هزار دهیاری در کشور فعالیت می‌کند
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بیش از 37 هزار دهیاری در کشور فعالیت می‌کند که این رقم بسیار قابل توجه است و باید توجه ویژه ای به این جایگاه شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سعید رضا جندقیان ظهر امروز در همایش دهیاران استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: دهیاران با تدابیر و اقداماتی که در سازمان دهیاری ها و شهرداری ها انجام شده است در آینده ای نزدیک قوام بهتری خواهند دید و امروز شاهد این هستیم که طرح های و لایحه های مهمی از جمله لایحه استخدامی و درآمد های پایدار دهیاران در دولت به تصویب رسیده است.

وی افزود: از تاسیس دهیاری ها تا به امروز بیش از 15 سال گذشته است و دهیاران به بلوغ سازمانی رسیده اند و اختیارات آن‌ها باید متناسب با سازوکارآنها باشد.

معاون  امور دهیاری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عنوان کرد: در پایان دولت دهم اعتباراتی که برای کل روستا ها به ازای هر نفر دهیاری تعلق می گرفت 74 هزار و 400 تومان بود که این عدد در سال 96 بالغ بر 260 هزار تومان شد و شاهد رشد 230 درصدی در منابع بودیم.

جندقیان تصریح کرد: رشد 230 درصدی در منابع دهیاری در حالی است که این رقم در زمینه شهرداری ها 51 درصد رشد داشته است و این دلیل خوبی برای نشان داده توجه ویژه دولت و وزارت کشور در حوزه روستایی است.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید وزارت کشور توجه به روستاها را افزایش داده است هر چند که اعتقاد داریم این سطح هم مورد قبول نیست و باید با تلاش بیشتری به انجام امورات مختلف بپردازیم.

10 هزار و 300 روستای کشور به شبکه‌ آبیاری سالم و بهداشتی وصل شدسمنان| تا پایان امسال به 1124 روستا آب‌رسانی می‌شودبرف دسترسی 240 روستای الیگودرز را مسدود کرد؛ قطعی برق 140 روستا

معاون  امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به چگونگی سرمایه گذاری در روستاها گفت: دولت ها اصولا سرمایه گذاران خوبی نیستند چون از پول شماها استفاده می کنند اما سرمایه گذاران و بخش خصوصی از آنجایی که از پول خود استفاده می کند می توانند سرمایه گذاران موفقی در روستاها باشند.

جندقیان با اشاره به اینکه در هر مکانی که سه عنصر جمعیت، تولید و هنر مشاهده شد در آنجا تمدن و توسعه یافتگی وجود دارد، افزود:  در بسیاری از روستاهای کشور این سه عنصر به خوبی مشاهده می شود که این مهم نشان دهنده وجود تمدن و توسعه در روستا ها می باشد.

وی بیان کرد: بیش از 37 هزار دهیاری در کشور فعالیت می کند که این رقم بسیار قابل توجه است و باید توجه ویژه ای به این جایگاه شود.

معاون  امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه دهیاران باید مورد احترام باشند، گفت: البته در این زمینه دهیاران هم باید در سلسه مراتب اداری احترام های لازم را برای خود نگه دارند هر چند که این نظام سلسه مراتب اداری را باید کوتاه تر شود.

کلیدواژه ها :رشد
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking