۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم

باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، شکوه نوابی‌نژاد نائب رئیس شورای مرکزی، فریبرز درتاج دبیر شورای مرکزی، حسین اسکندری نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در شورای مرکزی، ناصر صبحی قراملکی عضو هیأت بازرسان و حسن احدی مشاور عالی رئیس سازمان در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار ابتدا محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با معرفی حضار و تاریخچه تأسیس و ساختار کنونی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره اظهار داشت: امروز در کسوت مسئولیت بسیار حساس و مهم روان‌شناسی و مشاوره کشور در مدت کوتاهی که مسئولیت سازمان را برعهده گرفته‌ام تحولات زیادی در سازمان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: روان‌شناسی و مشاوره یک فرصت بزرگ جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی – روانی است اما نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم. ما باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم، فضاهای مجازی را کنترل و سواد سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم. قطعاً صدا و سیما باید همکاری جدی با ما داشته باشد و برای نظارت و اجرای برنامه‌ها نیازمند کمک و اختصاص بودجه مستقلی برای سازمان هستیم.

حاتمی گفت: مسأله مهم دیگری که باید دستور دهید، موضوع بیمه سلامت روان‌شناسان و مشاوران و اجرای بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه موضوع "مشمول بیمه پایه" و "بیمه تکمیلی" مراجعین به مشاورین و روان‌شناسان همانند پزشکان هستیم.

پس از صحبت های رئیس سازمان علی لاریجانی با ابراز خرسندی از دیدار با مسئولین سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره گفت: گزارش و نکات مهمی را بیان کردند. قطعاً سازمان باید مورد حمایت قرار گیرد. مواردی را که بیان شد، مورد تأیید است و باید پیگیری شود. لاریجانی درخصوص بودجه و کمک مالی و بیمه سلامت روان‌شناسان و مشاوران و همکاری صدا و سیما با سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره دستورات لازم را صادر فرمودند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking