۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸

پاسخ های وزیر نیرو به نمایندگان/ اعلام وصول استیضاح وزیر کشاورزی و...

استفاده از آب شور دریای عمان و خلیج فارس در دستور کار وزارت نیرو/ اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی/ اصلاح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان/ ادامه بررسی لایحه تجارت و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (سه شنبه) بیست و هشتم آبان ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

به گزارش ایسنا، جلسه علنی امروز مجلس برگزار شد و بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه تجارت و همچنین بررسی سوال محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

دراین جلسه وزیر نیرو در پاسخ به سوال محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت مبنی بر اینکه  علت عدم اقدام برای انتقال آب دریای عمان به استان‌های کویری کشور چیست؟ با بیان اینکه طرح مطالعاتی در وزارت نیرو برای استفاده از آب شور دریای عمان و خلیج فارس در دستور کار است، گفت که ۱۷ استان مشمول این طرح می‌شوند که میزان تخصیص کشور از این منابع آبی ۸.۳ میلیارد مترمکعب است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس از توضیحات اردکانیان درباره بحران آب و خشکسالی قانع شد.

محمدرضا ملک‌شاهی راد، نماینده خرم‌آباد هم از سوال از وزیر نیرو در زمینه حفاظت از حریم رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت وسازهای غیرقانونی انصراف داد.

همچنین محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس نامه اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را قرائت کرد.

علی اصغر یوسف نژاد هم گفت که جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی دوشنبه یا سه شنبه آینده برگزار می‌شود.

ناطقین امروز مجلس

داوودی: رئیس‌جمهور دستور تامین گرمایش مناسب برای زلزله‌زدگان سراب و میانه را صادر کند

علیزاده: قوای سه‌گانه به منویات رهبری درباره افزایش قیمت بنزین توجه کنند

کُرد: لاریجانی جلسه مشترکی برای توجیه مردم و نمایندگان تشکیل دهد

کشت‌زر: جلوی بریز و بپاش‌ها را بگیرید

***

درادامه جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس موادی از طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان و نحوه اجرای اصل چهل‌ونهم قانون اساسی را به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

همچنین علی‌اصغر یوسف‌نژاد از اعلام وصول طرح اعلام یک تبصره به ماده 9 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران سواد آموزشی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

نمایندگان در جریان بررسی لایحه تجارت در بخش اسناد تجارتی شرایط و ویژگی‌های سند برات و شرایط قبول و نکول برات را تعیین کردند.

همچنین مجلس ظهرنویس را مسوول تحصیل قبول و پرداخت سند دانست مگر این که در متن سند بر خلاف آن شرط شده باشد.

اعضای فراکسیون مستقلین در جلسه امروز خود جعفرزاده ایمن‌آبادی را به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب کردند. رئیس قبلی فراکسیون مستقلین کاظم جلالی بود که به عنوان سفیر ایران در روسیه انتخاب شد و از نمایندگی مجلس استعفا داد.

نمایندگان مجلس نیز ناظران در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی و شورای فقهی را انتخاب کردند.

تذکرات شفاهی امروز نمایندگان مجلس

کواکبیان: مشکل اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند

عبداللهی: سرمایه‌داران را از پشت در مدیران بانک‌ها رهایی دهید

نماینده میناب: کرایه‌ها در حوزه انتخابیه‌ام سرسام آور شده است

کریمی: وزیر آموزش و پرورش اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان را شعار ندهد، اجرا کند

***

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با یاداوری اینکه پیش از این قرار بود نمایندگان پس از سه هفته جلسه علنی مجلس، هفته آینده برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود بروند ، گفت : مقرر شد مجلس هفته آینده نیز تشکیل جلسه دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد که لاریجانی در پاسخ به او گفت: عدم تعطیلی مجلس نظر قالب نمایندگان بوده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking