۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹

با این ربات نحوه چای ریختن را یاد بگیرید + فیلم

با رباتی‌های قهوه‌چی می‌توانید نحوه چای دم کردن و ریختن صحیح آن را یاد بگیرید.

با این ربات نحوه چای ریختن را یاد بگیرید+فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهنگ چای در چین به چگونگی آماده‌سازی چای و نحوه مصرف چای توسط مردم چین اشاره دارد. فرهنگ چای در چین از نظر نحوه آماده‌سازی، طعم و مزه و زمان مصرف چای، با کشور‌های اروپایی مانند بریتانیا و دیگر کشور‌های آسیایی نظیر ژاپن، کره، و ویتنام متفاوت است.

طبق افسانه‌ها چای برای اولین بار در حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد، توسط یک امپراطور چینی به نام شنونگ کشف شد. امروزه چای به عنوان یکی از ضرورت‌های اصلی در کشور چین است که به طور مرتب استفاده می‌شود. چای نشانه احترام در جامعه سنتی چینی است و نسل جوان، احترام خود را نسبت به نسل‌های قدیمی با ارائه یک فنجان چای نشان می‌دهند.

همچنین در فرهنگ چینی برای عذرخواهی رسمی، دعوت به چای می‌شود؛ بنابراین این فرهنگ بسیار اصیل است و جوانان باید در مورد آداب آن آگاهی لازم را داشته باشند. از این رو سه فارغ‌التحصیل دانشگاه ژجیانگ چین اقدام به ساخت رباتی کردند که به لطف آن نحوه چای دم کردن و ریختن آن آموزش داده می‌شود. این ابتکار به جوانان یاد می‌دهد که چگونه مطابق با سنت قدیم چینی‌ها یک چای معطر دم کرده و آن را سرو نمایند.

کلیدواژه ها :چای قهوه ربات
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking