۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶

شطرنج‌بازان خیابانی بابل سرپناه یافتند

شطرنج‌بازان خیابانی بابل سرپناه یافتند

بوستان شادی بابل که بزرگ ترین مرکز تجمع شطرنج‌بازان بابلی است دستکم از ۱۰ سال پیش میزبان علاقه مندان حرفه ای و نیمه حرفه ای شطرنج بوده است و مهم ترین مشکل آنها هم نبود سرپناه در گرما و سرما بود که همواره گله مندی هایی را از شهرداری و دیگر دستگاههای ذیربط در پی داشت.

خبرنگار ایرنا مرداد ماه امسال این مشکل را رسانه ای کرد و اکنون طلسم شکسته شد و عملیات اجرایی احداث آلاچیق شطرنج و نصب امکانات ورزشی در این پارک آغاز شده است .

محمود صالحی معلم بازنشسته و شطرنج باز پارک شادی بابل روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:  بسیار خوشحالیم که بعد از ۱۰ سال طلسم بی سرپناهی شطرنج بازان پارک شادی بابل شکسته شد و عملیات اجرایی برای احداث سرپناه برای ورزشکاران آغاز شد .

وی افزود: حدود ۲۰۰ شطرنج باز بابلی همواره در گرما و سرما در فضای باز بر روی دیوارهای پارک می‌نشستند و شطرنج بازی می کردند که این امر بسیار آزاردهنده بود ، در حالی که اقشار مختلف جامعه برای بازی شطرنج به این پاک می آیند که یکی از آنها " مبینا علی نسب " ملی‌پوش بابلی تیم ملی شطرنج کشور است که هر از چند گاهی به این مکان می آید.

 صالحی ادامه داد: دیوارهای پارک شادی بابل بتنی است که بازی کردن در گرما و سرما بسیار برای شطرنج‌بازان مشکل است ولی امروز ما قدرشناس زحمات مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بابل هستیم که بعد از رسانه ای شدن مشکلات چند مرحله برای بازدید و گفت و گو با مردم به پارک شادی آمد و کار نصب آلاچیق را آغاز کرد.

 هزینه ۲۰۰ میلیارد ریالی برای شطرنج بازان در پارک شادی

سید مرتضی حسینی مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری بابل هم به خبرنگار ایرنا گفت:  نقش رسانه ها در بیان و پیگیری مشکلات مردم بسیار برجسته است و مدیران باید از  آن استقبال کند.

 وی افزود: بعد از  درخواست های شطرنج‌بازان پارک شادی بابل با حضور کارشناسان فنی چند مرحله از موقعیت پارک بازدید شده است تا اینکه خوشبختانه یک مکان مناسب در پارک شناسایی و عملیات اجرایی ساخت آلاچیق شطرنج در این پارک آغاز شده است. این آلاچیق با  معماری و میزهای مناسب طراحی شده است و ظرف یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار این طرح را ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: نبود ابتدایی‌ترین امکانات در مهمترین مکان شطرنج بازان  آزاردهنده بود که خوشبختانه رفع شد.

وی گفت : بابل قطب ورزش شطرنج مازندران است و ملی‌پوشان شطرنج این شهر افتخارات زیادی کسب کردند و توانسته اند مدال‌های خوش رنگی برای کشور به ارمغان بیاورند و هرچه  در این بخش سرمایه‌گذاری کنیم ارزشمند است .

بابل قطب شطرنج مازندران

شطرنج  بابل در یک دهه اخیر سیر صعودی را طی کرده است و  امروز به عنوان قطب شطرنج مازندران در کشور می‌درخشد. در حال حاضر مازندران دارای چهار ملی پوش شطرنج است که از این تعداد علیرضا فیروزجاه و مبینا علی نسب بابلی هستندن.

همچنین بابل  بیش از پنج هزار شطرنج باز دارد که در سه باشگاه شطرنج، دو کانون و همچنین در محل هیأت شطرنج و یا در کنار پارک‌ها، مغازه‌ها و اماکن دیگر شطرنج بازی می‌کنند.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :شادی شاد باشید شطرنج
منبع : جماران
website tracking