۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴

27 درصد مجموع دستگیری‌ها در حوزه موادمخدر مربوط به استان تهران است

27 درصد مجموع دستگیری‌ها در حوزه موادمخدر مربوط به استان تهران است
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه 27 درصد مجموع دستگیری‌ها در حوزه موادمخدر مربوط به استان تهران است گفت: دستگیری 60 هزار و 975 نفر در این مدت نشان از مقابله جدی مسئولان و دستگاه‌های ذیربط در این زمینه دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، مصطفی هادی‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به رشد 45 درصدی کشفیات موادمخدر در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: میزان کشفیات در شش ماهه نخست سال 97 حدود 24 هزار و 340 کیلوگرم بوده است در حالی که این آمار در مدت مشابه سال جاری به 35 هزار و 263 کیلوگرم افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره رشد 9 درصدی دستگیری‌ها در شش ماه نخست سال 98 بیان کرد: دستگیری 60 هزار و 975 نفر در این مدت نشان از مقابله جدی مسئولان و دستگاه‌های ذیربط در این زمینه دارد.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران همچنین در زمینه کشفیات لابراتورهای شیشه و هروئین نیز افزود: با اقدامات مقابله‌ای مناسبی که در این راستا صورت گرفته شاهد کاهش 38 درصدی کشفیات لابراتورهای شیشه و هروئین در شش ماه نخست سال 98 در استان تهران هستیم.

20 باند قاچاق موادمخدر در استان چهارمحال و بختیاری منهدم شدجلوگیری از ورود 47 تن موادمخدر از مرزهای شرقی به کشورکشف یک تن موادمخدر در گلستان؛ جمع آوری 520 معتاد پرخطر

هادی‌زاده سپس با اشاره به اقدامات در زمینه جمع‌آوری معتادان متجاهر تصریح کرد: معتادان متجاهر جمع‌آوری شده توسط پلیس 87 درصد رشد در استان تهران داشته است و در موضوع پذیرش مراکز اقامتی برای معتادان نیز 70 درصد و در حوزه اتباع 188 درصد رشد داشته‌ایم.

وی ادامه داد: علاوه بر این در زمینه خودروهای توقیفی 22 درصد و در زمینه موتورسیکلت‌ها نیز 11 درصد در استان تهران کاهش را شاهد بودیم.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران همچنین بیان کرد: بیشترین کشفیات در حوزه مواد مخدر مربوط به تریاک با 25 هزار و 387 کیلوگرم و سپس از آن حشیش 2 هزار و 406 کیلوگرم و هروئین با بیش از 1300 کیلوگرم بیشترین میزان کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند.

هادی‌زاده سپس با بیان اینکه 27 درصد از مجموع دستگیری‌های کل کشور مربوط به استان تهران است گفت: در این راستا 605 نفر قاچاقچی، 14 هزار و 605 نفر توزیع‌کننده، 2 هزار و 175 نفر حمل‌کننده و 5 هزار و 837 نفر نیز نگهدارنده بوده‌ است که با تلاش دستگاه‌های مقابله‌ای جمع‌آوری شده‌اند.

وی همچنین در پایان با اشاره به کشفیات کارگاه‌های مکشوفه خاطرنشان کرد: در بحث تولید شیشه و هروئین در شش ماه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته شاهد روند کاهشی بوده‌ایم اما به نسبت کل کشور با 21 کارگاه مکشوفه، استان تهران 54 درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking