۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰

اسکوچیچ: دوست دارم روزی تیم بزرگی در ایران داشته باشم/ من برنامه دادم کرانچار سرمربی تیم امید شد!

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: من خیلی بلندپرواز هستم و دوست دارم روزی سرمربی تیمی بزرگی در فوتبال ایران باشم.
- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دراگان اسکوچیچ با حضور در برنامه «ورزش و مردم» در پاسخ به این سؤال که چرا مربیان کروات در فوتبال ایران جا افتاده‌اند، اظهار اشت: ما شباهت‌هایی با مردم ایران داریم. فرهنگ‌های ما متفاوت است، ولی وقتی ایویچ، بلاژویچ و برانکو را می‌بینیم به نظر می‌آید که تطبیق‌پذیری ما با فرهنگ ایران بالاست. این موضوع تبدیل به یک سنت شده است که مربیان کروات به ایران بیایند. تطابق‌پذیری ما با فرهنگ ایرانی بالاست و اینجا مثل کشور خودمان است.

وی در واکنش به این موضوع که رسانه‌های ایران هم از حضور او در فوتبال کشورمان استقبال می‌کنند، تصریح کرد: من آدمی نرمال و معمولی هستم و خیلی خاص نیستم. سعی نمی‌کنم که خودم را طوری نشان بدهم که از همه مهمتر و بزرگتر هستم. سعی‌ام این است که به همه احترام بگذارم و فکر می‌کنم به خاطر اینکه به بقیه احترام می‌گذارم، دوستم دارند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه در شمال و جنوب ایران مربیگری کرده است، فوتبال در این دو منطقه چه تفاوتی با هم دارد؟، گفت: به نظر من در جنوب ایران بیشتر به فوتبال فکر می‌کنند، ولی در شمال ایران دریافت‌شان از تاکتیک‌های فوتبال بیشتر است. شاید در شمال کار کردن آسان‌تر باشد، ولی در جنوب ایران تکنیک بازیکنان استثنایی است. 

اسکوچیچ در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در حال حاضر بازیکنان شمالی زیادی در تیم ملی حضور دارند، آیا دلیل خاصی دارد که فوتبال خوزستان نسبت به سال‌های گذشته بازیکن کمتری در تیم ملی دارد، خاطرنشان کرد: شاید پذیرش تاکتیکی بازیکنان شمالی بیشتر است و چون مربیان خارجی در تیم ملی کار می‌کنند و انتظارات تاکتیکی ویژه‌ای از بازیکنان دارند، شاید دلیل این موضوع، همین باشد. در جنوب ایران شاید یک مقداری در تاکتیک‌پذیری بازیکنان خلاء وجود داشته باشد، ولی تکنیک بازیکنان جنوبی استثنایی است. بعضی وقت‌ها من برای ایجاد تاکتیک‌های فنی در تیم مشکل دارم، ولی واقعاً لذت می‌برم که بازیکنان در زمین مشکلات تیم و بازی را با تکنیک خودشان پوشش می‌دهند. امیدوارم در آینده بازیکنانی از جنوب به تیم ملی معرفی شوند.

اسکوچیچ: زمین ورزشگاه نساجی مناسب فوتبال نیست/ ممنونم که اجازه دادید بازی کنیم!


 

وی درباره نتایج خوبی که با صنعت نفت آبادان در این فصل کسب کرده است، گفت: من دیر به تیم اضافه شدم و گزینه‌های زیادی برای انتخاب بازیکن نداشتم، چون تیم‌های دیگر بازیکنان‌شان را انتخاب کرده بودند. بازیکنان خارجی نداشتیم و همچنین مشکلات مالی فراوانی داشتیم. باید از بازیکنان تشکر کنم که در این سختی‌ها واقعاً حرفه‌ای عمل کردند و برای باشگاه جنگیدند. امیدوارم که در آینده مشکلات بازیکنان حل شود، چون حق آنهاست که شرایط مناسبی داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به این پرسش که تیمش تساوی‌های زیادی دارد و آیا صنعت نفت آبادان محتاط بازی می‌کند؟، تصریح کرد:  ما در بازی با نساجی حمله می‌کردیم. در این بازی یک مقدار مشکلات و بدشانسی داشتیم و سخ بازیکن‌مان را در طول بازی از دست دادیم. نیمه دوم یک تیم اورژانسی داشتیم! ما روی نیمکت یک دفاع نداشتیم و خیلی این موضوع مشکلات ما را زیاد می‌کرد. دیروز بازی تحت فشاری را داشتیم. در قائمشهر بازی کردن آسان نیست، ولی ما اصلاً محتاط بازی نکردیم و تیمی هستیم که فوتبال بازی می‌کنیم و خیلی در سازماندهی حمله تلاش می‌کنیم.

اسکوچیچ در واکنش به اینکه می‌گویند تیم‌های او در نیم‌فصل دوم همیشه دچار مشکل می‌شود، اظهار کرد: اگر ملوان زمان من را نگاه کنید، ما در نیم‌فصل دوم استثنایی بودیم. در فولاد هم در نیم‌فصل دوم خوب بودیم. فولاد در فصلی که من آنجا بودم هشت بازیکن به سربازی رفتند و فصل سختی داشتیم. من فکر می‌کنم به خاطر اینکه مدیریت درستی روی تمرینات دارم، بازیکن مصدوم هم ندارم. ما چون مدیریت درستی نداریم این موضوع ممکن است برای ما مشکل‌ساز باشد. 

وی در واکنش به مشکلات مالی صنعت نفت آبادان یادآور شد: شاید تمام باشگاه‌ها مشکل مالی داشته باشند، ولی ما خیلی مشکل مالی داریم. بازیکنان من تا الان یک ریال دریافت نکرده‌اند و این اصلاً برای کل فوتبال ایران و خوزستان خوب نیست. به نظر می‌رسد وزارت‌خانه‌ها باید به تیم‌ها کمک کنند. باشگاه‌های دیگر هم از یک وزارتخانه یا جای دیگری کمک می‌گیرند. بازیکنان من هنوز یک ریال دریافت نکرده‌اند و اینقدر هم سختکوش هستند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره این موضوع که بازیکنان خارجی که به فوتبال ایران آمدند به جز چند نفر خیلی سطح بالایی ندارند، خاطرنشان کرد: به خاطر این است که در لیگ ایران به بازیکنان خارجی پول خیلی زیادی پرداخت نمی‌شود.  من اعتقاد دارم که بازیکنان خوب خارجی باید به فوتبال ایران بیایند تا فوتبالیست‌های جوان ایرانی بفهمند که چطور بازی کنند و چطور حرفه‌ای عمل کنند و تاکتیک‌پذیر باشند. این خیلی مهم است که بازیکنان بدانند که در فوتبال کشورهای دیگر چه اتفاقاتی می‌افتد.

آل‌کثیر: هیچ مشکلی بین من و اسکوچیچ وجود ندارد/ امیدوارم به پیراهن تیم ملی برسم

 

اسکوچیچ درباره اینکه بازیکنان بی‌کیفیت خارجی به فوتبال ایران آنهم با مبالغ سنگین می‌آیند، گفت: حرف شما منطقی نیست! من ترجیح می‌دهم که بازیکنان خوب بیایند. طبیعی است که بازیکنان کم‌کیفیت به ایران می‌آیند. بازیکنان خارجی سعی می‌کنند در اروپا بازی کنند و شانس خود را در تیم‌های بزرگ‌تر دنبال کنند. 

وی در پاسخ به این پرسش که اگر زمانی از فوتبال ایران برود و قرار باشد سه بازیکن ایرانی را همراه خود ببرد، آن سه بازیکن چه نفراتی هستند، اظهار کرد: الان سخت است که بخواهم به این سوال پاسخ بدهم. من دوست دارم بازیکنان خودم را ببرم. من سه دفاع خودم را بدون شک می‌برم. 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به این پرسش که تاکنون پیشنهادی برای سرمربیگری تیم فوتبال امید ایران داشته است، گفت: یک بار زمانی که فولاد بودم، پیشنهاد داشتم. خیلی انتظار جدی برای تیم امید نداشتم و انتظار کمک بیشتر برای برنامه‌‌های‌شان داشتم. زمانی که کرانچار سرمربی تیم امید شد پیش از او به من گفتند که برنامه بفرستم. من برنامه‌ام را فرستادم، ولی کرانچار به‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد. پیشنهاد اول به نظر من جدی بود ولی من چشم‌انداز لازم را در تیم امید نمی‌دیدم. 

اسکوچیچ در پاسخ به این پرسش که اتفاق نیفتاده که تیم‌های پرطرفدار مثل پرسپولیس و استقلال و تراکتور به او پیشنهاد بدهند، خاطرنشان کرد: خیلی اتفاق افتاده است. من از ذوب‌آهن پیشنهاد داشته‌ام،  از استقلال و تراکتور هم پیش از این پیشنهاد داشته‌ام. هر دفعه برای انجام نشدن این کار یک دلیل وجود داشته است و آنها هر کدام یک ایده داشتند و شاید دنبال یک مربی باتجربه بودند. البته من خیلی جوان نیستم، ولی پیر هم نیستم. 

وی در پاسخ به این سؤال که «در فوتبال ایران باندبازی وجود دارد؟»، اظهار کرد: نه من فکر نمی‌کنم این موضوع وجود داشته باشد. نوع تفکر من یک مقدار متفاوت است. من در مورد چیزهای بد اصلاً فکر نمی‌کنم. بعضی وقت‌ها یک چیزهایی می‌بینم، ولی واقعاً سعی می‌کنم تمرکزم روی فوتبالم باشد، عاشق کارم هستم و از کارم لذت می‌برم. چیزهایی را که خارج از زمین فوتبال است، برای بقیه می‌گذارم که به آن برسند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ادامه داد: من تلاش می‌کنم تا برای بازیکنانم این فکر و نوع تفکر مثبت را هم انتقال دهم. من از بالا به پایین نگاه نمی‌کنم و هیچ وقت نمی‌ترسم. به نظر من مربیان باید همیشه ریسک‌پذیر و مثبت‌اندیش برای بازیکنان‌شان باشند. 

اسکوچیچ درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران و سرمربیگری کی‌روش و ویلموتس در تیم ملی گفت: من بارها گفتم که این دو مربی بسیار مربیان باتجربه و بزرگی هستند. خیلی خوب است که مربیان تیم ملی لیگ را نگاه کنند و تمرکز روی لیگ داشته باشند و فقط به بازیکنان خارجی ایرانی تمرکز نداشته باشند. سرمربیان تیم ملی تجربه تیم‌‌های ملی‌ بزرگی دارند. 

وی در واکنش به این موضوع که تعاملی بین مربیان لیگ برتری با تیم ملی وجود دارد، تصریح کرد: من فقط می‌توانم به جای خودم صحبت کنم. من الان بازیکنی در تیم ملی ندارم و فکر می‌کنم مربیان تیم ملی با مربیانی که بازیکن در تیم ملی دارند ارتباط دارند. خیلی مهم است که آنها بدانند ما چه می‌کنیم و آنها هم بدانند که ما برای تیم ملی چه کاری انجام می‌دهیم.

سرمربی تیم  فوتبال صنعت نفت‌ درباره مدعیان قهرمانی لیگ امسال گفت: سخت است، اگر بگویم سپاهان بد است و اگر بگویم استقلال خوب نیست. من لذت می‌برم وقتی که یک باشگاهی فوتبال خوب بازی می‌کند و هر تیمی می‌خواهد باشد. 

اسکوچیچ درباره اینکه نام 4 تیم مدعی قهرمانی لیگ را بگوید، یادآور شد: کار سختی است. سپاهان، تراکتور هستند و اگر نفت را نگویم سخت است. استقلال هم به بالای جدول خواهد رسید. من بعد از 3 روز می‌توانم مشکلات استقلال را بگویم، بازی بعدی ما با استقلال است و از الان می‌توانم در مورد تیم استقلال فکر کنم و آنها را آنالیز کنم. 

وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «هدفش با صنعت نفت آبادان چیست؟»، گفت: من هر روز هدفم این است که تیم بهتری بسازم. ما شرایط سختی داریم، ولی هفته به هفته من برنامه‌ریزی می‌کنم و نمی‌خواهم بیشتر از یک هفته فکر کنم. الان بازی با نساجی تمام شده و شروع می‌کنم در مورد استقلال فکر می‌کنم و بعد از آن به سپاهان فکر می‌کنم. این زندگی من است. 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت در خصوص اینکه بعد از نفت آبادان دوست دارد سرمربی چه تیمی باشد، گفت: نگویم بهتر است. من خیلی بلندپرواز هستم و از بازی مقابل استقلال و سپاهان قطعاً لذت خواهم برد و دوست دارم روزی سرمربی تیم بزرگی در ایران باشم. 

اسکوچیچ در پایان راجع به شانس صعود تیم امید به المپیک اظهار کرد: یک چیزی اینجا مشکل دارد. وقتی که شما سال‌های طولانی به المپیک نرفتید یک جای کار ایراد دارد. به نظر من تیم امید با سختکوشی به المپیک صعود می‌کند. 

جدال اسکوچیچ و مهاجری در قائمشهر برنده نداشت

 

کلیدواژه ها :نفت آبادان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking