۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

سفر هیئت اعزامی چین به ترکیه به منظور گفت‌وگو درباره کودتای نافرجام

سفر هیئت اعزامی چین به ترکیه به منظور گفت‌وگو درباره کودتای نافرجام
معاون وزیرخارجه چین به منظور دیدار با مقامات عالیرتبه ترکیه و گفت‌وگو درباره کودتای نافرجام اخیر در این کشور به آنکارا سفر کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «هوآ چونیینگ» نماینده رسمی وزارت خارجه چین امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد، «ژانگ مینگ» معاون وزیرخارجه چین به منظور دیدار با مقامات ترکیه‌ای و گفت‌وگو درباره کودتای نافرجام اخیر در این کشور به آنکارا سفر کرده است.

 

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است، پکن امیدوار است که سفر معاون وزیرخارجه این کشور به ترکیه به تعمیق همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور کمک کرده و در توسعه پایدار روابط میان دو کشور سهم بسزایی ایفا کند.

 

بر اساس این بیانیه، ژانگ قرار است در این سفر درباره اوضاع داخلی ترکیه و نیز شرایط پس از کودتای نافرجام در این کشور نیز با مقامات ترکیه‌ای گفت‌وگو کند.

 

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، سفر این مقام عالیرتبه دولت چین به آنکارا سه روز به طول خواهد انجامید. این سفر از سوم آگوست آغاز شده است. و معاون وزیرخارجه چین قرار است امروز جمعه 6 آگوست ترکیه را ترک کند.

 

بنا بر اعلام وزارت خارجه ترکیه، ژانگ مینگ قرار است در این سفر پیام حمایت دولت چین از «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه و «بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر این کشور را پس از کودتای نافرجام ابلاغ کند.

 

در حال حاضر معاون وزیر خارجه چین با «مولود چاووش‌اوغلو» وزیرخارجه ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking