۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید پارچه جین کشور در زنجان

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید پارچه جین کشور در زنجان

ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که مجموعه مدیریتی استان در حوزه صنعت به آن تأکید دارد، حفاظت از اشتغال ایجاد شده از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی و جلوگیری از تعطیلی آنهاست.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته طی دو سال گذشته و سال جاری هیچ واحدی در استان تعطیل نشده است، تصریح کرد: حتی با تلاش صورت گرفته برخی از واحدها که از چرخه تولید خارج شده بودند نیز به چرخه بازگشتند.

وی از پیگیری جدی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در ستاد رفع موانع تولید خبر داد و افزود: همچنین به منظور بررسی بهتر مشکلات واحدهای تولیدی و انجام اقدامات عملیاتی بازدیدهایی با حضور استاندار زنجان انجام و جلسات ستاد رفع موانع تولید در محل کارخانجات برگزار شده است.

فغفوری در ادامه یکی از ظرفیت‌های استان در حوزه درآمدزایی و ایجاد اشتغال را خوشه کفش استان عنوان کرد و افزود: با بررسی و رفع مشکلات مرتبط با تامین تسهیلات بانکی و نظام مالیاتی از یکسو و توجه تولیدکنندگان به سلیقه بازار مصرف و افزایش کیفیت راه‌گشای توسعه فعالیت‌های خوشه کفش استان است که در این زمینه پیگیری مجدانه صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه با فعالیت 140 واحد تولیدی صنفی و صنعتی، هیدج قطب تولید کفش کشور نام گرفته است، تصریح کرد: کفش‌های تولیدی در هیدج علاوه بر بازار داخل روانه بازار مصرف کشورهای همسایه می‌شود.

فغفوری گفت: اجرای سیاست‌های مناسب ارزی و جلوگیری از واردات، فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان کفش برای توسعه فعالیت‌ها و توجه به بازار مصرف در کشورهای خارجی ایجاد کرده است.

وی همچنین از نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات کارخانه «اطلس جین» خبر داد و گفت: این کارخانه از کارخانجات گروه صنعتی پر در حال اجرا بوده و تلاش می‌شود تا پایان سال و با حضور مقامات عالی رتبه کشوری به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراحل پایانی نصب و راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید پارچه جین کشور در استان زنجان هستیم، گفت: با تکمیل کارخانه اطلس جین میزان اشتغالزایی گروه صنعتی پر در استان زنجان به بالای یک هزار و 500 نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking