۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۷

بزرگترین ایستگاه استقبال از زائران پیاده در منطقه ۷ برپا می‌شود/ پیش‌بینی استقبال از 15 هزار زائر در ایستگاه منطقه 6 شهرداری مشهد

بزرگترین ایستگاه استقبال از زائران پیاده در منطقه ۷ برپا می‌شود/ پیش‌بینی استقبال از 15 هزار زائر در ایستگاه منطقه 6 شهرداری مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، همزمان با دهه پایانی صفر و روزهای میزبانی مشهد از زائران امام رئوف، دستگاه‌های مختلف مشهد در تدارک هستند تا شرایط خوبی را برای میزبانی از مهمانان فراهم کنند.

در بسته خبری امشب از فعالیتهای شهرداری های مناطق ۶ و ۷، اسکان زائران پیاده در ۱۸۰ مدرسه مشهد، برپایی 50 غرفه استقبال از زائر در میدان شهدا و دعوت شورای شهر و معاون زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از مردم برای میزبانی شایسته از زائران امام رضا(ع) در دهه آخر صفر مطلع می‌شوید.

دعوت شورای  اسلامی شهر مشهد از شهروندان برای میزبانی دهه آخر صفر

شورای شهر مشهد هم از شهروندان برای پذیرایی از زائران دهه آخر صفر دعوت کرده است.

در بخشی از متن این دعوت آمده:

روزهای پایانی ماه صفر، روزهای حزن و اندوه پیامبر مکرم اسلام(ص) و خاندان نورانی ایشان است که از چهلمین روز شهادت سیدوسالار شهیدان فصل جدید عاشقی را شروع می کند و تا وداع با پیامبر نور و مهربانی و فرزندان پاک ایشان، حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) هزاران دل عاشق را پیرامون خود نگه می دارد.

شورای اسلامی شهر مشهد نیز در پنجمین دوره فعالیت خود، اهتمام ویژه ای به موضوع خدمت رسانی مطلوب از سوی مدیریت شهری در دهه آخر صفر داشته و سعی کرده است تا بهترین نوع خدمت را به زائران روزهای سوگ حضرت ثامن الائمه(ع) ارائه دهد.

ایجاد ایستگاه‌های استقبال از زائر، فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب حمل‌ونقلی، در نظر گرفتن مکان های اسکان اضطراری و برپایی غرفه های خدمت رسانی، گوشه از اهتمام ویژه پنجمین دوره پارلمان شهری به موضوع میزبانی از مهمانان این ایام است. در همین راستا از مردم مهمان نواز مشهد نیز این انتظار می رود تا همانند همیشه، حضوری ویژه در عرصه میزبانی از زائران دهه آخر صفر داشته باشند و خاطره شیرین دیگری برای زوار بارگاه نور رقم بزنند.

آمادگی کمپ غدیر برای پذیرش ۴۰۰۰ خودرو 
 
 شهردار منطقه هفت مشهد هم گفت: منطقه 7 بزرگ‌ترین ایستگاه استقبال از زائران پیاده به متراژ 8 هزار متر مربع را در کنار اداره هواشناسی برپا می‌کند. 

کوروش باوندی با بیان اینکه در این ایستگاه 20 نوع خدمت در 20 غرفه انجام می‌شود، این خدمات شامل اجرای برنامه‌های فرهنگی، مشاوره مذهبی و خانوادگی، واکس، اقدامات درمانی، توزیع نذورات و موارد دیگر عنوان کرد.

وی افزود: در این ایستگاه علاوه بر داوطلبان مشهدی از مازندران و خوزستان نیز افرادی فعال خواهند بود که در حال حاضر حضور 10 تا 15 نفر از آمل و اهواز قطعی شده است. 

 شهردار منطقه هفت، افزود: دوره آموزشی برای 400 داوطلب مردمی در قالب شهروندان مهمان‌نواز با عنوان «مهمان داریم؛ مهربان باشیم» توسط آتش‌نشانی، بهداشت، کلانتری و دوام ثامن را نیز برگزار خواهیم کرد.

 باوندی خاطرنشان کرد: در دهه آخر صفر علاوه بر زائران پیاده، زائرانی با خودرو نیز به مشهد سفر می‌کنند که ما در کمپ غدیر آماده پذیرش 4 هزار خودرو هستیم.

دعوت معاون زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از مردم برای پیوستن به کمپین "شهروندان میهمان نواز حریم رضوی"

نرگس شالچیان، معاون زیارت و گرشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد هم طی پیامی از مردم برای پیوستن به کمپین شهروندان میهمان نواز حریم رضوی دعوت کرد. متن این پیام به شرح زیر است:
«در روزهای پایانی ماه صفر، شاهد عزیمت و حضور خیل عظیم مشتاقان حرم قدسی رضوی به شهر امام مهربانی‌ها هستیم. عاشقانی که هوای نفس را فرونهاده  و راحت جان را نه در آسایش تن که در جاری شدن تا آستان جانان با پای پیاده و اشک روان جسته‌اند! 
به جا آوردن رسم میزبانی با چنین مهمانانی کم‌ترین ادای دین به ایشان و صاحب ایوان است!

اجرای طرح گام‌های عاشقی در ۴۰ مدرسه مشهد 

‍ معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم گفت: امسال برای چهارمین سال متوالی طرح گام های عاشقی در روزهای آخر ماه صفر توسط آموزش و پرورش استان اجرا خواهد شد و طی این طرح تلاش می شود به زائرین حضرت رضا (ع) اسکان و خدمت رسانی شود.

حسین شادکام افزود: با توجه به اینکه شهر مشهد مقدس شهری زائرپذیر است و در سال بالغ بر ۳۰ میلیون نفر زائر و مسافر به این شهر سفر می کنند حتما لازم است تا دانش آموزان امروز که شهروندان آینده هستند در موضوع فرهنگ میزبانی از زائرین امام هشتم (ع) مهارت های مختلف را کسب کنند.

وی با بیان اینکه گروهی از زائرین پیاده در حدود ۱۴۰ مدرسه شهر مشهد اسکان می یابند، اظهار کرد: در بحث اجرای طرح گام های عاشقی نیز قریب به ۴۰ آموزشگاه به این طرح اختصاص یافته و علاوه بر در اختیار گذشتن فضای فیزیکی مدرسه، سایر خدمات نیز توسط آموزش و پرورش استان به زائرین پیاده ارائه می شود و مدیر مدرسه، سایر همکاران مدرسه، اولیاء دانش آموزان و دانش آموزان در این خدمت رسانی سهیم هستند و در زمینه های مختلف خدمت رسانی می‌کنند.

برپایی 50 غرفه استقبال از زائر در میدان شهدا

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 مشهد گفت: ایستگاه استقبال از زائر در میدان شهدا در حال نصب است و از 2 تا 8 آبان ماه مشغول ارائه خدمت خواهد بود. 

مسلم ابراهیم زاده با بیان اینکه ایستگاه عرصه میدان شهدا 50 غرفه و یک سوله بزرگ برای درمانگاه دارد، از خدمات مختلف شامل پذیرایی، واکس و سایر موارد رفاهی در این ایستگاه خبر داد و اظهار کرد: 500 نفر در این ایستگاه به ارائه خدمت می‌پردازند.

وی افزود: همچنین ایستگاه پایانه مسافربری ما که در حال حاضر نصب شده، از 2 تا 8 آبان ماه فعالیت خود را آغاز می‌کند، این ایستگاه 350 متر مساحت دارد و 45 نفر در این ایستگاه خدمت می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 مشهد خاطرنشان کرد: ایستگاه صلواتی نیز داریم که خدمات متنوعی مانند راهنمایی زائر را انجام خواهیم داد. با بیمارستان‌های امام رضا(ع) و قائم(عج) نیز نیز در حال رایزنی هستیم تا در مباحث پزشکی به ما کمک کنند.

ابراهیم زاده گفت: همچنین سالن ورزشی ما با ظرفیت 450 نفر در 4 روز آخر صفر برای اسکان زائران در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی استقبال از 15 هزار زائر در ایستگاه منطقه 6 شهرداری مشهد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 6 مشهد هم از برپایی ایستگاه استقبال از زائر منطقه 6 از اول تا هفتم آبان خبر داد و گفت: اکنون در حال انجام مراحل مقدماتی هستیم و اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهیم.

وی افزود: با همکاری معاونت زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و مشارکت مردم ایستگاه استقبال از زائر شهید باهنر را آماده و پیش‌بینی کرده‌ایم که برای 15 هزار نفر زائر ارائه خدمات اسکان و پذیرایی انجام شود.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking