۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵

راهپیمایی اربعین؛ بستر مناسبی برای ایجاد گفتمان‌های مقاومت اسلامی

گروه اجتماعی - دبیر کانون منتظران مهدویت دانشگاه تبریز، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین بستر آشنایی بیشتر مردم کشورهای مسلمان با یکدیگر و تقویت همبستگی و ارتقا وحدت موجود بین آنها را فراهم کرده و زمینه مناسبی برای نشر و ایجاد گفتمان‌های مقاومت اسلامی در برابر قدرت‌های استکباری دنیا را دارد.

راهپیمایی اربعین؛ بستر مناسبی برای ایجاد گفتمان‌های مقاومت اسلامی

عرفان خیرخواه، دبیر کانون منتظران دانشگاه تبریز، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اینکه راهپیمایی عظیم اربعین زمینه ساز تحقق تمدن اسلامی است، تاکید کرد: رهیافتی که از این معرفت با توجه به نگاه امیدوارانه آن به آینده حاصل می‌شود، متشکل از مبارزه برای تحقق کارکرد اساسی دین یعنی تحقق قسط و عدل است که با مقاومت ملت‌های تحت ستم در برابر تجاوز دوَل استعمارگر نوید این زمینه سازی‌ها به چشم می خورد.

وی اضافه کرد: همچنین این راهپیمایی تجربه گوشه‌ای از زندگی جمعی در دوران ظهورامام زمان(عج) را برای مردمان جهان فراهم می کند که تنها جایی است که قوم و نژاد و جنسیت و اعتبارات جعل شده توسط بشر در آن مکان و زمان تعریف نشده است و تنها یک نیت وجود دارد و آن هم تقویت اسلام و زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت(عج) و خدمت به دوست داران اهل بیت (ع) است.

به گفته وی هر پدیده تاریخی نسبت به ارتباط و التزام خود با حق و باطل استمرار و بقایی دارد؛ که قیام عاشورا و به تَبَع آن راهپیمایی اربعین نشان از روشن ماندن چراغ حقیقت و هدایت و پرتوافکنی آن به قلب‌ها و ذهن های مردمان جهان در چندین قرن پس از وقوع آن حادثه است.

دبیر کانون منتظران(مهدویت) دانشگاه تبریز تصریح کرد: راهپیمایی اربعین به علت پتانسیل عظیم و بین‌المللی که دارد و مردمان کشورهای مختلف در آن حضور می یابند بستر آشنایی بیشتر مردم کشورهای مسلمان با یکدیگر و تقویت همبستگی و ارتقا وحدت موجود بین آنها را فراهم کرده و زمینه مناسبی برای نشر و ایجاد گفتمان‌های مقاومت اسلامی در برابر قدرت‌های استکباری دنیا را دارد.

وی تاکید کرد: نهادهای فرهنگی و بین‌المللی با شناخت دقیق شرایط و فضا و مناسبات فعلی جهان می توانند نقش تعیین کننده و اثر بخشی در افکار عمومی و جهت دهی این راهپیمایی داشته باشند.

انتهای پیام
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

    website tracking