۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲

عضو جامعه مدرسین: زائران پیاده‌روی اربعین به دنبال وحدت اسلامی باشند

عضو جامعه مدرسین: زائران پیاده‌روی اربعین به دنبال وحدت اسلامی باشند
عضو جامعه مدرسین اهانت به مقدسات دیگر ملت‌ها را امری ناپسند دانست و گفت: شرکت‌کنندگان درحرکت عظیم پیاده‌روی اربعین باید به دنبال تقویت وحدت اسلامی باشند.
- اخبار استانها -

آیت‌الله محسن فقیهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین را حرکتی جهانی توصیف کرد و اظهار داشت: پیاده‌روی روز اربعین، به‌دوراز ملیت و مذهب خاصی بوده و ظرفیت بالایی برای صلح و ثبات منطقه ایجاد خواهد کرد لذا با احترام به ادیان مختلف این حرکت عظیم می‌تواند به وحدت جهان اسلام و مسلمانان و مردم کل جهان تبدیل شود.

وی با پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری این حرکت عظیم را مختص دین و مذهب خاصی ندانست و تصریح کرد: تمام جوامع و ادیان مختلف در این تجمع بزرگ تشیع مشارکت دارند و این حرکت مختص به گروه خاصی نبوده و هیچ گروهی نیز حق مصادره آن را به نفع خویش ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه توجه به اهداف قیام امام حسین (ع) را در راهپیمایی اربعین امری ضروری دانست و افزود: یکی از اهداف بلند اباعبدالله(ع) ایثارگری و فداکاری ایشان درراه دین خدا و تحقق آرمان‌های اسلام است که می‌توان با پیروی از ایشان این ویژگی‌ها را در وجود خود نهادینه ساخت.

یادداشت|اربعین آغازی دیگر‌ برای یاری امام عالمسبک زندگی اربعینی| اربعین تمرین قرارگیری در مسیر ولایت ائمهیادداشت|تابش نور امید و حیات از اربعین حسینی

عضو جامعه مدرسین بی‌توجهی به اهداف امام حسین (ع) را عاملی برای فسادهای گاه‌وبیگاه در گوشه و کنار قلمداد کرد و گفت: با یادآوری مصائبی که خاندان نبوت در کربلا متحمل شدند و عمل به اهداف آقا و سرمشق گیری از ایشان درحرکت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می‌توان در اصلاح مملکتی کوشید.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر و حرکت‌های مرموزانه و اختلاف افکن میان شیعه‌ و سنی‌ در کشور عراق خاطرنشان کرد: رفتار صحیح شرکت‌کنندگان در این حرکت عظیم می‌تواند نقش مؤثری در خنثی کردن توطئه گران داشته و همگی باید به دنبال تقویت وحدت اسلامی باشند.

کلیدواژه ها :وحدت اسلامی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking