۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۲

فارس من| تعبیه شدن حدود 7 هزار پارکینگ موقت در بافت پیرامونی حرم مطهر

فارس من| تعبیه شدن حدود 7 هزار پارکینگ موقت در بافت پیرامونی حرم مطهر

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ترافیک کوچه ها و خیابان های اطراف مشهد باعث برهم خوردن نظم و انضباط ترافیکی و ایجاد مشکلاتی برای ساکنان شده، شهروندان این دغدغه را با عنوان«مشکل ترافیک و پارک بی ضابطه خودروها در خیابان های اطراف حرم مطهر» در سامانه‌ فارس من به ثبت رسانده و خواستار پیگیری آن شده اند.

اعمال قانون پلیس راهور برای شهروندان و مسافران یکسان است

برای پیگیری این موضوع گفت‌وگویی با سرپرست رئیس پلیس راهور خراسان رضوی انجام دادیم تا نظر وی را در این مورد جویا شویم.

سرهنگ حمید رضا دهنوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، گفت: شهروندان باید به صورت مصداقی مشکلات خود را اطلاع بدهند تا همکارانمان را به مناطق مورد نظر اعزام کنیم و قطعا در صورت وجود مشکل و مزاحمت تذکر داده شده و اعمال قانون می شود.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به اینکه گردشگران و زائران موظف هستند مقررات و قوانین را رعایت کنند و هیچگونه تبعیضی در مورد اعمال قانون میان آنها و ساکنان مشهدی نیست، خاطرنشان کرد: در بحث تصادفات و ترافیک خیلی درگیر هستیم که اغلب قادر به گشت زدن در کوچه ها نیستیم و امکان رصد تک تک تخلفات در معابر فرعی را نداریم، اما آمادگی کامل داریم تا در هر نقطه ای که شهروندان اطلاع دهند، رسیدگی کنیم.

تعبیه حدود ۷ هزار پارکینگ موقت در بافت پیرامونی حرم مطهر

روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، گفت: معضل ترافیک در سطح کلان وهسته مرکزی مشهد توسط معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در حال پیگیری است.

مهدی زمانی خلیل آباد با اشاره به اینکه معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در تلاش است تا ترافیک هسته مرکزی شهر را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: در نواحی هسته مرکزی مشهد مانند میدان شهدا، شهدای گمنام و بلوار وحدت، پارکینگ های موقتی برای رفاه حال زائران و مجاوران احداث شده که این بلوارها آخرین نقطه اتصال شهر به بافت پیرامونی اطراف حرم مطهر هستند.

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه ثامن ۶ الی ۷ هزار پارکینگ موقت در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی تعبیه کرده است که به علت حجم زیاد جمعیت و ترافیک پاسخگوی نیاز زائرین و مجاورین نیست، اما در سطح کلان مدیریت شهری قرار است پارکینگ های جدیدی تعبیه شود که معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری در این زمینه پاسخگو است.

روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد افزود: طبق برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ثامن قرار است تمام زمین هایی که برای گسترش خیابان ها و معابر عمومی خریداری کرده ایم و در اختیار داریم به عنوان پارکینگ های موقت به منظور تسهیل عبور و مرور پارک شهروند استفاده کنیم.

زمانی خلیل آباد ضمن رد نبود مقرارت و ضوابط لازم در این منطقه، ابراز کرد: ما به عنوان شهرداری بر روی تمام زمین ها و پروژه‌های اقامتی، تجاری و خصوصی نظارت داریم، به عنوان مثال مجتمع های امید، آرمان و حیات شرق را ملزم کرده ایم که طبق قیمت مصوب درب پارکینگ های خود را به روی مردم باز بگذارند.

وی با تایید این مطلب که شرایط و امکانات موجود برای زائرین و مجاوران کافی نیست، ابراز کرد: به عنوان مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون اطراف مشهد تا جایی که در توان بوده شرایط را فراهم کرده ایم و قطعا به تلاش خود ادامه می دهیم.

روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد یادآورد شد: تمامی هتل آپارتمان های منطقه ثامن دارای پارکینگ هستند و با هتل آپارتمان هایی که از پارکینگ خود به عناوین دیگری استفاده کرده اند، برخورد شده است.

گفتنی است؛ باوجود پیگیری های متعدد خبرگزاری فارس روابط عمومی منطقه هشت مشهد پاسخگو نبود.

کلیدواژه ها :عمومی ثامن
منبع : فارس
website tracking