۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۷

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ممنوعیت واردات خودرو با برند آمریکایی

ممنوعیت واردات خودرو با برند آمریکایی
زمانی گفت: طبق مصوبه وزارت صمت واردات خودروهای آمریکایی ممنوع شده و ما تلاش داریم وضعیت سایر خودروها را مشخص کنیم.

آخرین جزئیات وضعیت خودروهای وارداتی گرفتار در منطقه آزاد ارونداسماعیل زمانی مدیرعامل  منطقه آزاد اروند در گفت وگو با خبرنگار  اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  در خصوص  آخرین وضعیت  خودروهای دپو شده در منطقه آزاد اروند، اظهار کرد:هم اکنون  ۲۵۰ دستگاه خودروی سواری به دست  مردم وارد سرزمین فرعی شده و در بندر خرمشهر دپو شده اند، این وسایل دارای ایرادات مجوزی است.

وی ادامه داد: خودروهای تولید کشور آمریکا دارای برندی با نام همان کشور هستند، این خودروهای توسط دلالان این کشور خریداری و وارد منطقه آزاد شده اند؛ طبق مصوبه وزارت صمت و معاونت حقوقی ریاست جمهوری واردات این خودرو به کشور چه در سرزمین فرعی و چه سرزمین اصلی ممنوع اعلام شده است. اما در تلاشیم تا سایر خودروها که ممنوعیت آن ها در زمان واردات مطرح نبوده است به کشور وارد شوند.

بیشتر بخوانید:اصرار در ترخیص ۲۲۷ خودروی سفارش شرکت آمریکایی در منطقه آزاد اروند/ آیا راه برای دور زدن یک ممنوعیت باز می‌شود؟ + تصاویر

مدیرعامل منطقه آزاد اروند  گفت: طی سفر اخیر اقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به منطقه آزاد اروند، قول هایی مبنی بر رفع موضوع ترخیص خودروهای غیرآمریکایی داده شد، وی همچنین مدارک مربوط به واردات این خودروها را همراه خود جهت ارائه به هیئت دولت برد، امیدواریم تکلیف ترخیص خودروهای غیرآمریکایی مشخص شود.

کلیدواژه ها :گفت وگو
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking