۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷

پیاده‌روی اربعین مقدمه ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در خطبه‌های نماز جمعه در بقیه الله الاعظم اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین حرکتی عظیم برای شناخت حق از باطل و پرده برداشتن از چهره زشت یزیدیان زمانه است.

امام جمعه موقت کاشان، با بیان این مطلب که اربعین با پرده برداشتن از چهره زیبای امام حسین (ع) آن حضرت و فلسفه قیامش را به تمام جهانیان معرفی می‌کند گفت: این خیل عظیم جمعیت، مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) و بصیرت همگانی است.

حجت الاسلام اسلامی تبار با اشاره به برکات دوستی با اهل بیت و امام حسین (ع) در کشور افزود: عشق به رهبر آزادگان کشور ما را از یوغ ستمگر نجات داد و شور حسینی به همراه شعور جوانان ما را از ذلت رها کرد و انگیزه دفاع از حق را در مردم ایجاد کرد.

وی یکی از روش‌های باطل را پرده زشت انداختن بر چهره زیبای حق دانست و تصریح کرد: باطل با مخفی کردن چهره نفاق و ریا در پشت پرده زیبا، در پی وارونه جلوه دادن حقیقت است که مسؤولیت اهل بیت (ع) پرده‌برداری از چهره باطل است، زیرا با افشای چهره کفر و باطل مردم به طرف حقیقت رفته و به سمت خدا روانه می‌شوند.                                                                                                                           

امام جمعه موقت کاشان ضمن اشاره به قیام کربلا و افشا گری حضرت زینب (س) تأکید کرد: این بانوی بزرگوار آن‌چنان پرده از چهره زشت و دستکش مخملی دشمن برداشت که یزید دریافت اگر اسرا را به سوی مدینه روانه نکند کاخش سرنگون می‌شود.

اسلامی تبار با بیان اینکه برنامه اهل بیت (ع) هدایت و روشنگری است، خاطرنشان کرد: با پرده برداشتن از چهره کفر، حق هویدا شده و مردم به سویش کشیده می‌شوند.

وی حرکت و پیاده‌روی عظیم اربعین را معجزه امام حسین (ع) دانست و افزود: دوستی با اهل بیت (ع) برکات زیادی را برای کشور ما از جمله پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، خنثی شدن فتنه سال ۸۸ و پیاده‌روی اربعین که زمینه‌ساز ظهور منجی است، را به همراه داشته است.

امام جمعه موقت کاشان حرکت اربعین را یک نهضت بصیرتی دانست که ظرفیت بزرگی برای تبلیغ تشیع است.

کلیدواژه ها :ظهور امام عصر
منبع : فارس
website tracking