۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸

بخشیدن را به کودکانمان بیاموزیم/حضور ۳۶ قصه‌گوی در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

بخشیدن را به کودکانمان بیاموزیم/حضور ۳۶ قصه‌گوی در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، حسین حسن‌نژاد عصر امروز در مراسم روز جهانی کودک و افتتاح نمایشگاه کودک اظهار کرد: همه ما در درون خود دوران کودکی داریم و اگر امروز خوبیم و شما کودکان را درک می‌کنیم و احترام می‌گذاریم یا به کودکان بی توجهی می‌کنیم به دوران کودکی ما بر‌می‌گردد.

وی افزود: اگر ایران بهتر از امروز می‌خواهیم و آن را در کودکانمان می‌بینیم باید خودمان آینه خوبی‌ها باشیم تا فرزندان ما یاد بگیرند تا بهتر از امروز باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: اگر ایران و استان خود را دوست داریم که بهتر از امروز باشد حتما باید با هم حرکت کنیم و همدیگر را بفهمیم و با هم حرف بزنیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: کسانی که تلاش می‌کنند با کودکان حرف بزنند و قبل آن باید با همسالان خود صحبت کنند حتما فردای بهتری می‌سازند و باید کار جمعی را به کودکانمان یاد دهیم و اگر قرار است کودکانمان در زندگی اجتماعی سرافرازتر از دوران امروز باشند بخشیدن و عذرخواهی کردن را یاد بدهیم.

حسن نژاد اشاره کرد: اگر قصه می‌تواند ترسیم آینده برای دانش‌اموزان کودکان ایجاد کند، باید قصه و عالم واقع ارتباط برقرار شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه اگر کودک خوب می‌خواهیم باید به خودمان برگردیم، گفت: باید در خودمان تغییر ایجاد کنیم و در ازای آن منتظر تغییر در بهبود کودکان باشیم.

وی یادآور شد: کودکان قطعا مدیران، پدران، مادران، معلمان و صنعتگران آینده خواهند بود و در کهنسالی برای ما تصمیم می‌گیرند و برای اینکه درست تصمیم بگیرند باید با آنها درست حرف بزنیم و کودکان در کنار هم قرار بگیرند و از توان هم استفاده کنند تا آینده بهتری داشته باشند.

باید از دریچه کودکان به زندگی نگریست

مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران با بیان اینکه برای داشتن آینده خوب باید روی کودکان سرمایه گذاری کرد، اظهار کرد: چون کودکان سرمایه جامعه هستند و برای داشتن انسان متخصص، توانمند و متعهد در جامعه نداشته باشیم و امکانات داشته باشیم، پیشرفت در جامعه بدست نمی آید.

محمدعلی یزدان‌شناس با اشاره به اینکه باید برای بچه‌ها برنامه ریزی درست داشته باشیم، افزود: بچه‌های امروز نسبت به نسل گذشته در طول تاریخ به واسطه پیشرفت و امکانات تفاوت دارند.

وی تصریح کرد: برای اینکه برنامه ریزی درست داشته باشیم باید کودکان امروز را درک کنیم و از دریچه بچه‌ها به زندگی نگاه کنیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: برای ساختن آینده کودکان باید با با کودکان احترام آمیز رفتار شود و بچه‌ها از زبان خودشان سخن بگوییم شادی را به بچه‌ها هدیه بدهیم و در کنار مسایل درسی خوب زندگی کردن و صبور بودن را یاد بگیرند و در موقعیت‌ها بر اساس موفقیت‌هایی که وجود دارد به نفع موقعیت‌های جمع کنار بیایند.

یزدان‌شناس گفت: هفته کودک به بزرگترها یاداوری می‌کند که دوران کودکی با اهمیت است و کودکان با ارزش‌ترین سرمایه جامعه هستند.

وی یادآور شد: در کانون پرورش فکری و نوجوانان انجمن‌ها را برنامه‌ریزی کردیم که کودکان در کنار افراد متخصص امکانات بهتری در اختیارشان قرار می‌دهیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران در پایان گفت: بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور ۳۶ قصه‌گوی برتر در مازندران رقابت می‌کنند.

کلیدواژه ها :کودک گفت و گو
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking