۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸

اعتراف نشریه آمریکایی به برتری جنگنده‌های سوخوی روسیه

اعتراف نشریه آمریکایی به برتری جنگنده‌های سوخوی روسیه
به نوشته مجله آمریکایی «نشنال اینترست»، به‌استثنای جنگنده‌ جدید نسل پنجم «سوخو-57»، هواپیماهای جنگی «سوخو-35سی» که کارآیی خود را در سوریه اثبات کرده‌اند، بهترین جایگاه در نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده‌‌اند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» اذعان کرده است: اگر جنگنده‌های جدید روسی نسل پنجم «سوخو-57»، در مسکو احتمالاً بعنوان جایگزین آینده مدل‌های قدیمی‌تر این هواپیما تلقی می‌شود که تضمین کننده برتری کامل روسیه در عرصه هواست، جنگنده‌های «سوخو-35 سی» ازهم اکنون جایگاه بهترین جنگنده‌های نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده است.

این مجله آمریکایی یادآور شده است که جنگنده‌های «سوخو-35 سی» به خوبی کارآیی عالی خود را در عملیات نظامی روسیه در سوریه به نمایش گذاشته و پروازهای آنها جایگاه خاصی در موفقیت آمیز بودن مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور داشته‌اند.

در این مقاله نوشته شده است، به استثنای سوخو-57، جنگنده‌های «سوخو-35 سی»  یکی از مدرنترین هواپیماهای نظامی روسی است. در نتیجه مدرنیزه سازی اساسی جنگنده های سوخو-27 ساخت اتحاد جماهیر شوروی، جنگنده «سوخو-35 سی»  از لحاظ تجهیزات جدید الکترونیکی، فریم سبک جدید، امکانات برداری سه بعدی و گستردگی قابل توجه تجهیزات نظامی خود، بر سر هواپیماهای نظامی روسی برتری دارد.

نویسنده این مقاله همچنین به ویژگی‌های موشک‌های کروز "هوا به هوا" از نوع «کالیبر» و «ویمپل آر-77» اشاره کرده که رقیب عالی برای موشک‌های «AIM-120 » آمریکایی هستند که از جمله تجهیزات این نوع جنگنده‌ روسی بشمار می‌روند.

بازدید پوتین و اردوغان از جدیدترین جنگنده سوخو- 57 در نمایشگاه «ماکس-2019»پیشنهاد فروش جنگنده روسی سوخو-35 به ترکیه پس از حذف آنکارا از پروژه اف-35روسیه تحویل جنگنده‌های سوخو-35 به چین را کامل کرد

مجله «نشنال اینترست» در آخر یادآور شده است که جنگنده «سوخو-35 سی» در ابتدا برای انجام وظایف موقت پشتیبانی مطمئن نیروهای هوا-فضای روسیه طراحی شده بود تا زمانی که جنگنده‌های نسل پنجم سوخو-57 ساخته و مورد استفاده قرار بگیرند. ولی این جنگنده بیش از حد انتظار سازندگان خود از خود کارآیی نشان داده و حتی قادر به رقابت با هواپیماهای نسل جدید روسی است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking