۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶

690 قصه‌گو در جشنواره قصه‌گویی کرمان ثبت‌نام کردند

690 قصه‌گو در جشنواره قصه‌گویی کرمان ثبت‌نام کردند
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان از ثبت‌نام 690 قصه‌گوی کرمانی بای حضور در بیست‌ و دومین جشنواره قصه‌گویی خبر داد.
- اخبار استانها -

محسن روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان در حاشیه اختتامیه مرحله استانی جشنواره‌ قصه‌گویی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه بیست ‌و دومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار میشود اظهار داشت: این مسابقات در سه بخش دختران و پسران 12 تا 18 سال، زنان و مردان 18 سال به بالا و مادبزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها برگزار شده است.

وی با بیان اینکه داوطلبان به شرکت در بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش صحنه‌ای تا 24 شهریور فرصت داشتند تا برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره مراجعه کنند گفت: این دوره از جشنواره در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و 90 ثانیه‌ای آذرماه امسال برگزار می‌شود.

داوران بخش منطقه‌ای جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی شدندبیست و دومین جشنواره قصه‌گویی در گلستان برگزار می‌شودبرگزاری جشن قصه‌گویی در خوزستان به روایت تصویر

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان با اشاره به اینکه در بخش قصه‌های 90 ثانیه‌ای نیز علاقه‌مندان تا دهم مهرماه فرصت دارند تا فیلم قصه‌های خود را با موضوع‌ و مدت اعلام‌شده در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند عنوان کرد: تعداد ثبت‌نام کنندگان در سایت استان کرمان تاکنون 690 نفر و تعداد آثار بارگذاری شده 213 اثر بوده است.

وی با بیان اینکه امروز اختتامیه مرحله استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش صحنه‌ای برگزار می‌شود افزود: تعداد آثار راه یافته به اجرای صحنه‌ای در مرحله استانی 38 قصه‌گوست که برگزیدگان این بخش در مسابقه ملی حضور پیدا می‌کنند.

روحی احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم در ترویج این فرهنگ به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه قصه‌گویی صحنه‌ای شامل کلاسیک (سنتی) بخشی از این مسابقه است که قصه‌هایی از روزگاران کهن، تاریخ، سنت‌ها، مذهب، آداب، قهرمانی‌ها و ... از منابع شفاهی یا کتبی بدون ابزار اجرا می‌شود افزود: بخش دیگری از قصه‌گویی صحنه‌ای در این جشنواره به قصه‌گویی مدرن (نوآورانه) اختصاص دارد که این بخش شامل قصه‌هایی است که به صورت گفت‌وگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق از منابع شفاهی یا کتبی انتخاب و اجرا می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان با اشاره به اینکه قصه‌گویی به صورت تک‌نفره و در مدت زمان حداکثر 15 دقیقه از جمله شرایط شرکت در بخش صحنه‌ای است گفت: در بخش قصه‌های 90 ثانیه‌ای داوطلبان می‌توانند با موضوع‌ «قصه زندگی من» در فیلمی به مدت 90 ثانیه، امیدها، شادی‌ها و آرزوهای زندگی خود را به شیوه‌ای مستندگونه روایت کنند.

کلیدواژه ها :کودک گفت و گو
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking