۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۱

شکار موتورسواران متخلف از آسمان! + فیلم

شکار موتورسواران متخلف از آسمان! + فیلم
در ابتکاری جالب پلیس چین برای مبارزه با موتورسواران متخلف به استفاده از پهپادها روی آورده است.

شکار موتورسواران متخلف از آسمان! + فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه دیگر کاربرد پهپادها بر کمتر کسی پوشیده است. این پرنده‌های کوچک بدون سرنشین دیگر صرفا به حوزه سرگرمی محدود نمی‌شود، بلکه این روزها در حال باز کردن جای خود در عرصه‌های مختلف زندگی مدرن هستند. اگر تا دیروز از پهپادها برای تهیه سلفی یا فیلم استفاده می‌شد امروز این پرنده‌های تیزپرواز  نقشی مهم و تعیین کننده در نبردهای نظامی بازی می‌کنند.

اما به تازگی پلیس چین  در ابتکاری جالب برای مبارزه با موتورسواران متخلف به استفاده از پهپادها روی آورده است. در ویدئویی که هفته پیش تبدیل به ویدئویی داغ در شبکه‌های اجتماعی این کشور شد، پلیس شهر پوتیان واقع در استان فوجیان چین با استفاده از یک پهپاد به موتورسواری که از کلاه ایمنی خودداری کرده بود، تذکر داد. در این ویدئو، در حالی که این موتورسوار در پشت چراغ قرمز چهارراه ایستاده است، یک پهپاد روی سر او قرار می گیرد و پلیس با کمک آن به این مرد جوان تذکر می‌دهد که کلاه خود را روی سرش قرار دهد.

پلیس این منطقه از چین از اوایل امسال استفاده از پهپادها را آغاز کرده است. بنا به اعلام مرکز پلیس منطقه پوتیان این پهپادها به پلیس در حدود ۲۰۰۰ مورد از تخلفات رانندگی کمک شایانی کرده‌اند.  
کلیدواژه ها :مبارزه
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking