۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۰

فعالیت 630 پرستار در شهرستان سنندج

فعالیت 630 پرستار در شهرستان سنندج

حیدر ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: حدود ۲ هزار و ۸۷۰ نفر پرستار با مجموعه رده‌های پرستاری شامل تکنسین اتاق عمل، بیهوشی، کمک پرستار و  بهیار  وجود دارد که از این تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ نفر عضو سازمان نظام پرستاری استان هستند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سنندج با بیان اینکه، نظام پرستاری یک نظام صنفی است که مدافع حقوق پرستاران و مرجعی برای رسیدگی به مشکلات این مجموعه است، ادامه داد: سال ۷۶ پیش‌نویس قانون نظام پرستاری تهیه شد، قانون نظام پرستاری به مجلس ارائه شد و سال ۸۲ به تصویب رسید.

ایزدی تعداد هیئت مدیره نظام پرستاری در کشور را ۱۴۶ نفر عنوان کرد و افزود: شورای عالی نظام پرستاری هم متشکل از ۳۰ نفر عضو است که شامل ۲۵ نفر عضو اصلی و پنج نفر عضو علی‌البدل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نقش شورای عالی نظام پرستاری سیاست‌گذاری کلی نظام پرستاری است، گفت: هر چهار سال یک‌بار انتخابات شورای عالی نظام پرستاری برگزار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سنندج بزرگترین رسالت و فعالیت نظام پرستاری را  انجام مطالبه‌گری در خصوص حقوق پرستاران نام برد و گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بارها مورد بحث قرار گرفته و به مجلس ارجاع شده ولی هنوز به تصویب نرسیده است.

ایزدی اظهار کرد: از تعداد کل اعضای نظام پرستاری استان ۶۳۰ نفر در سنندج فعالیت دارند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking