۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۴

مسافربرنما‌های زورگیر دستگیر‌شدند

مسافربرنما‌های زورگیر دستگیر‌شدند
سه جوان که پس از آزادی از زندان اقدام به تشکیل باند سرقت در پوشش مسافربری کرده بودند، دستگیر شدند.
به گزارش افکارنیوز،

حدود ساعت ۲۲ پانزدهم خرداد امسال مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، اعلام کرد که در محدوده امیرآباد از سوی سه جوان که در یک خودروی سواری بودند، مورد سرقت زورگیری قرار گرفته است. با تشکیل پرونده برای این فرد، با دستور قضایی، پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و مال باخته با حضور در مقر پلیس به ماموران گفت:‌حدود ساعت ۸ شب، برای رفتن به منزل از میدان آزادی سوار یک دستگاه پراید تیره رنگ شدم که راننده و دو سرنشین حدود بیست و چند ساله در آن بودند.

من روی صندلی جلو نشسته بودم که پس از گذشت چند دقیقه متوجه تغییر مسیر راننده به سمت یکی از بزرگراه‌ها شدم و همین که قصد اعتراض داشتم، یکی از افرادی که روی صندلی عقب نشسته بود چاقو را زیر گلویم گذاشت و با تهدید به من گفت که اگر صدایم دربیاید شاهرگم را می‌زند. حسابی ترسیده بودم و مجبور شدم سکوت کنم، چند دقیقه بعد این افراد تلفن همراهم به ارزش سه میلیون تومان، کارت‌های عابر بانک و سه میلیون تومان وجه نقدی را که به همراه داشتم سرقت و در محدوده امیرآباد مرا از خودرو پیاده کردند و متواری شدند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مال باخته دستگیری سارقان را در دستورکار خود قرار دادند و پس از انجام اقدامات پلیسی گسترده مشخص شد یکی از اعضای این باند، با کارت بانکی مسروقه از فروشگاهی یک دستگاه تلفن همراه خریداری کرده که با مراجعه به فروشگاه مد نظر، تصویر این سارق به دست آمد و مشخصاتش در بررسی سوابق مجرمان حرفه‌ای سابقه دار شناسایی و مشخص شد که متهم دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت و مواد مخدر است. در ادامه با شناسایی مخفیگاه این فرد در محدوده خلازیر او در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

همچنین در بازرسی از محل، خودروی پراید که با آن اقدام به سرقت کرده بودند کشف و توقیف شد. با دستگیری متهم، این فرد تحت بازجویی قرار گرفت و معترف شد که سرقت را به همراه دو نفر دیگر از همدستانش انجام داده است که در همین راستا دو همدست دیگر این فرد نیز در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند. با دستگیری هر سه متهم، سعید، سرکرده باند تحت بازجویی قرار گرفت و به کارآگاهان گفت: من و احمد هردو پس از آزادی از زندان در اواخر اسفند ۹۷ تصمیم به تشکیل یک باند سرقت زورگیری گرفتیم و از آن‌جایی که با سامان نیز ساکن یک محدوده بودیم به او هم پیشنهاد دادیم که با خودروی شخصی اش با ما در سرقت‌ها همکاری کند که او هم پذیرفت و باند ما تشکیل شد. بیشتر سوژه هایمان را در میدان آزادی و در ساعات آغازین شب سوار خودرو می‌کردیم و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی با سلاح سردی که به همراه داشتیم پس از سرقت اموال با ارزشش، او را درمسیر‌های خلوت رها و اموال را بین خودمان تقسیم می‌کردیم.

پول‌ها را صرف خرید و مصرف مواد مخدر و خوشگذرانی می‌کردیم و اموال مسروقه را در محدوده خلازیر به افراد عبوری می‌فروختیم. در ادامه تحقیقات، این افراد به ارتکاب بیش از ۳۰ فقره سرقت به این شیوه در مناطق مختلف پایتخت اعتراف کردند که در تحقیقات اولیه ارزش اموال سرقتی بیش از ۸۰ میلیون تومان برآورد شد. مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد: با توجه به دستگیری سارقان و اعتراف صریح به سرقت زورگیری، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار گرفتند.

 

کلیدواژه ها :تحقیقات
منبع : افکار نیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking