۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۲

روایت نماینده مریوان از وعده بدون عمل وزیر نیرو/مسوولان دولتی به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند

روایت نماینده مریوان از وعده بدون عمل وزیر نیرو/مسوولان دولتی به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که مجمع نمایندگان استان و مسئولین دستگاه‌های اجرایی انجام داده‌اند در نظر گرفته شده است که در سفر رئیس جمهور به کردستان 96 هزار هکتار از اراضی کردستان زیرپوشش آبیاری سدهای استان قرار گیرد.

وی افزود: مطمئنا اجرای این طرح می‌تواند هم بر اشتغال‌زایی استان و هم بر ایجاد درآمد پایدار برای کشاورزان موثر باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: البته چند سال پیش نیز وزیر نیرو اعلام کرد که حدود 65 هزار هکتار از اراضی استان کردستان تحت آبیاری سدها قرار می‌گیرد اما با وجود پیگیری‌های مجمع نمایندگان و برگزاری چندین جلسه تخصصی با وزیر نیرو و معاونان وی تا امروز این قول تحقق پیدا نکرده است و کاری که تا الان در این ارتباط باید انجام می‌شد انجام نشده است.

وی ادامه داد: امروز مسؤولین ما قول‌هایی می‌دهند اما سر قول خود نمی‌مانند دلیل این امر هم این است که یا قول‌هایشان بی‌مبنا و بی‌اساس است و نتیجه کار کارشناسی شده نیست یا اعتبارات به موقع تخصیص داده نمی‌شود.

مرادی تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه کردستان یک استانی صنعتی نیست و درآمد اکثر مردم از طریق بخش کشاورزی تامین می‌شود  اما دولت حاضر نیست که خود آب استان کردستان را برای ایجاد درآمد پایدار استان استفاده کند و آب کردستان را به استان‌های دیگر انتقال می‌دهد.

وی اذعان کرد: با توجه به شرایط جوی و آبی و همچنین خاک حاصلخیر استان کردستان مطمئنا اگر آب سدهای استان به زمین‌های خود استان تخصیص داده شود بهره‌وری که از این زمین‌ها حاصل می‌شود بیشتر است تا اینکه بخواهند آب استان را به استان‌های دیگر انتقال دهند.

منبع : فارس
website tracking