۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴

مسئولان ایران در شرایط کنونی مذاکره با آمریکا را برنمی‌تابند

مسئولان ایران در شرایط کنونی مذاکره با آمریکا را برنمی‌تابند
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «تنها راه پیش روی آمریکا توبه و بازگشت به برجام است»، گفت: تنها زمانی می توان با آمریکا مذاکره کرد که آمریکا به برجام بازگردد و توبه کند.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پیامدهای مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی، بیان کرد: بیانات رهبری برای تمامی سیاست مداران و مسئولان کشور روشن و شفاف بود. آنچه که مشخص است در شرایط کنونی مسئولان ایران اعم از رئیس جمهور و وزیر خارجه مذاکره با آمریکا را برنمی‌تابند.

وی در ادامه اظهار کرد: تنها زمانی می توان با آمریکا مذاکره کرد که آمریکا به برجام بازگردد و توبه کند. آنگاه امکان مذاکرات در چارچوب برجام وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه تاکید کرد: البته در صورت توبه آمریکایی ها و بازگشت  آن ها به برجام نیز مذاکرات تنها در چارچوب برنامه هسته ای ادامه خواهد یافت و ایران در خصوص مسائل دفاعی و سیاسی خود مذاکره ای نخواهد داشت.

موسوی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هدف آمریکایی ها از طرح مجدد موضوع مذاکره، تحمیل خواسته‌های‌شان و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران است، تصریح کرد: آمریکا تاکنون سیاست فشار حداکثری را در قبال ایران در پیش گرفته است و تاثیرات آن نیز در اقتصاد کشور خود را نشان می دهد اما ما مردم مقاومی داریم و قطعا ملت ایران با مقاومت پیروز میدان خواهند بود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :توبه
منبع : ایسنا
website tracking