۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲

با رقابت ۵۳۰ شرکت کننده؛

اختتامیه ششمین دوره المپیاد هندسه ایران ۲۸ شهریور در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

اختتامیه ششمین دوره المپیاد هندسه ایران ۲۸ شهریور در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

ششمین دوره المپیاد هندسه ایران با حضور ۵۳۰ شرکت کننده برگزار شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ عرفان صلواتی دبیر علمی ششمین دوره المپیاد هندسه ایران، گفت: این المپیاد به صورت بین‌المللی بوده و مراسم اختتامیه آن ۲۸ شهریورماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.   وی افزود: در قسمت داخلی این مسابقه تعداد ۵۳۰ نفر شرکت‌کننده در ۸ شهر کشور و در سه سطح به رقابت پرداختند. سطح مقدماتی مخصوص دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم، سطح متوسط مخصوص پایه‌های نهم و دهم و سطح پیشرفته مخصوص پایه‌های یازدهم و دوازدهم و فارغ‌التحصیلان بود.
عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تاکید کرد: امسال در قسمت بین‌المللی نیز ۵۶ کشور به صورت همزمان این آزمون را برای دانش‌آموزان خود برگزار نمودند که از آن جمله می‌توان استرالیا، انگلستان، برزیل، چین، روسیه و کره جنوبی را نام برد. امسال تعداد شرکت‌کنندگان بین‌المللی بیش از ۵ هزار نفر است.
وی عنوان کرد: پس از تصحیح برگه‌ها و رتبه‌بندی سراسری به برگزیدگان جوایز یادبودی با عنوان خط کش طلا، نقره و برنز اهدا خواهد شد.
دبیر علمی المپیاد با بیان اینکه در این المپیاد سعی شده تا فضای علمی به جای یک فضای رقابتی ناسالم ایجاد شود، خاطرنشان کرد: این المپیاد دارای کمیته علمی و اجرایی است که کمیته علمی وظیفه انتخاب سوالات از بین سؤالات پیشنهادی را دارد.
صلواتی گفت: امسال تصمیم گرفته شد از حمایت دانشگاه بیشتر استفاده شود بنابراین مراسم اختتامیه این المپیاد امسال مفصل‌تر از سال گذشته در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
وی افزود: در حاشیه اختتامیه این المپیاد کارگاه‌های آموزشی برای دانش آموزان شرکت کننده برگزار می‌شود.
دبیر علمی المپیاد اظهار داشت: همچنین همایشی برای معلمان ریاضی نیز در حاشیه المپیاد برگزار می‌شود که در این همایش قرار است حدود ۵۰ معلم از سراسر کشور شرکت کنند.
صلواتی تصریح کرد: در این همایش مشکلات آموزش ریاضی بررسی و معلمان تجربیات خود را مطرح می‌کنند.
وی با بیان اینکه برگزاری المپیاد‌های علمی در میان دانش آموزان نشاط ایجاد می‌کند، افزود: درحال حاضر شاهد افت ورود دانش‌آموزان کشور به رشته‌های ریاضی هستیم و این زنگ خطری برای همه‌ی دانشگاه‌های صنعتی کشور از جمله دانشگاه خودمان است بنابراین با برگزاری این نوع المپیاد‌ها زمینه معرفی رشته ریاضی به دانش آموزان فراهم می‌شود.
عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تاکید کرد: هندسه در بین شاخه‌های ریاضی قدمت طولانی دارد و از طریق هندسه می‌توان تفکر منطقی را در افراد تقویت کرد. همچنین هندسه در بسیاری از رشته‌های مهندسی نقش مهمی دارد. ما سعی داریم در المپیاد هندسه به شاخه‌های نوین هندسه نیز بپردازیم.   صلواتی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه داریم از سال آینده دبیرخانه دائمی این المپیاد را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی کنیم.  
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking