۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۱

اعزام ورزشکار کرمانی به همایش المپیک ویژه در ساری

مهدی مختار آبادی به مربیگری علی ایلاقی برای حضور در بیستمین همایش المپیک ویژه راهی ساری شد.

علی ایلاقی حسینی، مدیر انجمن آوای فرشتگان  استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به اعزام نخستین ورزشکار کرمانی به همایش المپیک ویژه ایران در ساری اشاره کرد و گفت: این کار با حمایت حاج محمد صنعتی و علی پورفتاحی خیران ورزش یار به همت انجمن آوای فرشتگان انجام شد.

او افزود: همایش گرامیداشت بیستمین سالگرد تأسیس المپیک ویژه ایران به میزبانی ستاد مرکزی المپیک ویژه ایران تا ۲۹ شهریور جاری در استان مازندران، شهر ساری برگزار می‌شود.

ایلاقی حسینی تصریح کرد: ۵۵۰ نفر ورزشکار، مربی، خانواده، داوطلب، اعضای کمیته اجرایی و میهمانان ویژه از سراسر کشور دراین همایش که در اردوگاه بادله ساری برگزار می‌شود، حضور دارند.

او بیان داشت: به مناسبت بیستمین سالگرد المپیک ویژه ایران مدال خاصی نیز طراحی شده، روی مدال طرح بیست سالگی المپیک ویژه و در پشت مدال لوگوی ۵۰ سالگی المپیک ویژه در دنیا آورده شده است.

مدیر انجمن آوای فرشتگان استان کرمان گفت: علاوه بر مدال، تی شرت خاصی تهیه شده است که به کلیه ورزشکاران اهدا می‌شود تا در مراسم افتتاحیه به صورت هماهنگ و منظم ظاهر شوند.

ایلاقی حسینی افزود: در کنار برنامه‌های بازی درمانی و تفریحی، برنامه سلامت ورزشکاران و جلسه هم اندیشی خانوده‌ها نیز برگزار خواهد شد.

المپیک ویژه بزرگترین سازمان توانبخشی از طریق ورزش برای افراد کم توانی ذهنی در دنیا است که با بیش از شش میلیون ورزشکار در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا به وسیله بیش از یک میلیون داوطلب و حامی اداره می‌شود.

علاوه بر توان بخشی از طریق ورزش، المپیک ویژه یک جنبش اجتماعی جهانی در حمایت از سلامت، توانبخشی و حقوق افراد کم توان ذهنی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking