۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶

همایش رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود

همایش رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: همایش رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام سعید عطاالهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برگزاری همایش رهروان زینبی در استان اظهار داشت: باتوجه به 12 محرم حرکت کاروان امام حسین‌‌(ع) و ادامه مسیر عاشورا که هدف آن ابلاغ دین اسلام بود این وظیفه برعهده حضرت زینب(س) افتاد به همین سبب همایش رهروان زینبی(س) در پیروی از اهداف امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) روز 12 محرم در بقاع متبرکه شاخص استان مرکزی برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال هم همانند سال‌های گذشته در بقاع شاخص هر شهرستان همانند برگزاری سایر برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از جمله برنامه لبیک یا حسین(ع)، شیرخوارگان و احلی من العسل برگزار می‌شود.

همایش عاشورایی «رهروان زینبی» در استان سمنان برگزار می‌شودهمایش «رهروان زینبی» در لرستان برگزار می‌شودتجمع سوگواری رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان گلستان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: همایش رهروان زینبی با تجمع بانوان استان با توجه به موقعیت هر شهرستان بعدازظهر  برگزار می‌شود همچنین این برنامه در شهرستان اراک در آستان امامزادگان عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) بین ساعات 3 تا 5 بعدازظهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم و انسان‌ساز زنان در جامعه تصریح کرد: بدون شک وجود زنان به‌عنوان رکن مهم خانواده و جامعه می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات جامعه مؤثر باشد و دین مبین اسلام نیز توجهی ویژه به نقش بی‌بدیل زنان در جامعه اسلامی دارد.

عطاالهی با بیان اینکه این همایش با حضور گسترده بانوان سمنانی برگزار می‌شود تصریح کرد: در این همایش بانوان استان مرکزی دیگربار با حضرت زینب (س) پیمان دوباره می‌بندند.

کلیدواژه ها :امور خیریه خیریه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking