۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷

دلخواه خبر داد:

ورود 29 هزار نفر به کشور از مرز مهران

ورود 29 هزار نفر به کشور از مرز مهران
گروه اجتماعی - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از ورود 29 هزار نفر به کشور در 24 ساعت گذشته از مرز بین‌المللی مهران خبر داد.
ورود 29 هزار نفر به کشور از مرز مهران نورالله دلخواه، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام امروز در گفتگو با ایکنا از ایلام، اظهار کرد: از ابتدای ماه محرم سال جاری تاکنون 138 هزار و 708 نفر از مرز مهران برای زیارت عتبات عالیات و شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از مرز بین‌المللی مهران خارج شدند و همین مدت زمان 56 هزار و 706 نفر در 10 روز اول محرم از مرز بین‌المللی مهران وارد کشور شده است.
وی با بیان اینکه در روز تاسوعای حسینی 10 هزار و 234 نفر و در روز عاشورای حسینی نیز 14 هزار 945 نفر از مرز مهران تردد داشته‌اند، تصریح کرد: مجموع تردد زوار حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی 25 هزار و 179 نفر بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: در دو روز نهم و دهم محرم مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی نیز 11 هزار و 170 هزار نفر از مرز مهران خارج و 14 هزار و 10 نفر وارد کشور شده است.
دلخواه بابیان اینکه موج بازگشت زوار تاسوعا و عاشورای حسینی از کربلای معلی از طریق مرز بین‌المللی مهران از ظهر  روز عاشورای حسینی آغازشده است، یادآور شد: تمهیدات لازم برای بازگشت و انتقال زائران و عزاداران حسینی از مرز مهران به نقاط مختلف کشور فراهم‌شده و هم‌اکنون 80 دستگاه ذخیره در این مرز مستقر است.
وی درباره ورود زائران عتبات به کشور هم گفت: روز گذشته 9 هزار نفر وارد کشور شدند و از بامداد امروز تا این ساعت 20 هزار نفر وارد کشور شده‌اند.
انتهای پیام
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking