۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶

هشدار هواشناسی آذربایجان شرقی؛ وقوع تندباد و رعدوبرق در برخی مناطق ‌

هشدار هواشناسی آذربایجان شرقی؛ وقوع تندباد و رعدوبرق در برخی مناطق ‌
پیرو اطلاعیه و اخطاریه های این اداره کل، شرایط ناپایدار جوی از روز شنبه استان را تحت تاثیر قرار داد و باعث رگبار باران، تند باد و کاهش دما شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، افشین ابراهیمی با اشاره به وزش باد در اکثر مناطق استان به خبرنگاران اظهار داشت: از روز شنبه وزش باد شدید آغاز و اکثر مناطق استان را درنوردید که بیشترین وزش باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت از شهر جدید سهند به ثبت رسیده است.

مسئول روابط عمومی و کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان شرقی افزود: ‌در این مدت حداقل دما از شهرستان های سراب، ‌هریس و چاراویماق با ٧ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده و دمای تبریز نیز  ٢١ درجه بالای صفر گزارش شده است.

زاهدان| سازمان هواشناسی برای توسعه نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی استهشدارهای هواشناسی به کشاورزان برای 4 روز آیندههشدار هواشناسی؛ خطر وقوع سیل در تکاب/ از تردد در مسیل هاو بستر رودخانه‌ها خودداری شوداخطاریه هواشناسی؛ وقوع طوفان گرد و خاک در 4 استان

وی با اشاره به بیشترین بارش در پی اطلاعیه و اخطاریه‌های صادر شده گفت: در اکثر مناطق استان در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه شاهد بارش پراکنده باران بودیم اما بیشترین بارش در روز یکشنبه با 33 میلیمتر از روستای میاب شهرستان مرند، روز شنبه با 26.5 میلیمتر شهرستان کلیبر و 25.8 میلیمتر از شهرستان ورزقان به ثبت رسیده و همچنین از شهرستان ورزقان بارش تگرگ نیز گزارش شده است.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با بیان اینکه وضعیت جوی برای 24 ساعت آینده نسبتا ناپایدار است افزود: در 24 ساعت آینده جوی نسبتا ناپایدار بوده در نواحی شمالی و شرقی بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد ( گاهی تا نسبتا شدید) و رگبار پراکنده باران و یا رعد و برق و در منطقه ارسباران گاهی همراه با مه پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام /ش

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking