۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶

مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مدنی در تبریز برگزار می‌شود ‌

مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مدنی در تبریز برگزار می‌شود ‌
مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله اسدالله مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد.

این مراسم روز یکشنبه 24 شهریور از ساعت 17 الی 19:30 در مسجد آیت‌الله شهید مدنی (شکلی) تبریز واقع در انتهای خیابان دارایی دوم برگزار خواهد شد.

حرکت انقلابی مردم همدان در سال 57 با محوریت شهید مدنی انجام شدکتاب زندگینامه آیت‌الله شهید مدنی در همدان رونمایی می‌شودشهید مدنی در تمامی شئون ذوب در امام خمینی(ره) بود

به گزارش تسنیم، شهید آیت الله مدنی(ره) یکی از روزهای سال 1292 شمسی در خانه با صفای آقا میرعلی از سادات آذر شهر، کودکی پا به عرصه زندگی گذاشت که بعدها خدمات گرانقدری به اسلام و مسلمین کرد و عشق و ارادت پدرش به امیر مؤمنان علی (علیه السلام) او را بر آن داشت تا برای فرزندش یکی از القاب آن حضرت یعنی «اسدالله»  را نام بگذارد.

اسدالله مدنی در چهار سالگی مادر خود را از دست داد و در کنار پدر و در دامان نامادری پرورش یافت، هر چه بود روزهای سخت و حساس کودکی اش سپری شد و او در جوار پدر روز به روز قد کشید و با تربیتی اسلامی پا به دنیای نوجوانی و جوانی گذاشت.

آیت الله مدنی سرانجام در 21 شهریورماه 1360 در حال اقامه نماز جمعه ترور شد، مسئولیت ترور او را سازمان مجاهدین خلق بر عهده گرفت و شهید آیت الله اسدالله مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی ایران لقب گرفت.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking