۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۱

آئین سفره‌داران باب الحوائج (ع) به میزبانی اندیمشک برگزار شد‌

مسئول برگزاری آئین سفره‌داران باب الحوائج(ع) اندیمشک گفت: بزرگ ترن غذای نذری اندیمشک امسال و هم زمان با برگزاری آئین عزاداری یوم العباس(ع) طبخ و توزیع شد.
- اخبار استانها -

شهلا سهرابی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: امسال بیش از 40 آشپز و 200 خادم اهل بیت(ع) در طبخ و توزیع بزرگ‌ترین غذای نذری در شهرستان اندیمشک، مشارکت و حضور داشتند.

وی با اشاره به این که این آئین و سنت معنوی مردم اندیمشک برای سومین سال متوالی برگزار و هیئت بیت الزهرا(س) و هم چنین موسسه خیریه مریم عذرا(ع) تهیه و توزیع  مشارکت داشته‌اند،گفت: در این آئین باشکوه و معنوی، بیش از 14 هزارغذای نذری طبخ و توزیع شد.

مسئول برگزاری آئین سفره‌داران باب الحوائج(ع) اندیمشک با بیان این که برای طبخ بزرگ‌ترین غذای نذری در شهرستان بیش از 2 هزار متر مربع از فضای خیابان امام خمینی(ره) به برگزاری آئین معنوی باب الحوائج اختصاص یافت، افزود: این فضا با همکاری شهرداری و کسبه شهرستان اندیمشک در اختیار خادمین باب الحوائج(ع) اندیمشک قرار گرفته است.

آئین سفره داران باب الحوائج (ع) در اندیمشک برگزار می‌شودآئین طبخ و توزیع "بزرگ‌ترین غذای نذری" به میزبانی اندیمشک برگزار می‌شودهشدار پلیس: به خاطر نذری در دام کلاهبرداران نیفتید

وی با اشاره به این که این سنت حسنه مردم اندیمشک هم زمان با برگزاری آئین عزاداری یوم العباس(ع) و در میدان امام خمینی(ره) برگزار شده است، عنوان کرد: هدف از برگزاری معنوی آئین باب الحوائج (ع) و طبخ بزرگ‌ترین غذای نذری در شهرستان اندیمشک توسعه امر خیر و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است.

گزارش: محمد امین جمشیدی

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking