۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲

انتقاد نمایندگان کرمانشاه از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب کشور

انتقاد نمایندگان کرمانشاه از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب کشور
نمایندگان کرمانشاه در مجلس از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب کشور انتقاد کردند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به اینکه رویداد ۲۰۲۰ و ثبت جهانی اورامانات را پیش رو داریم لذا درخواست می‌کنیم مطالعه‌ای بر راه آهن به سمت اورامانات داشته باشید.

او گفت : سوت این قطار که از مطالبات جدی مردم استان بود با تلاش‌های استاندار سال قبل به صدا درآمد، اما راه آهن وضعیت مناسبی ندارد و همین امر موجبات نارضایتی مردم را رقم زده است.

او از نگاه تبعیض آمیز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انتقاد کرد و افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه برای شمال کشور ۱۰۰ میلیارد اعتبار در نظر می‌گیرد و برای قطار بین المللی تهران - بغداد ۶۰ میلیارد تومان در نظر می‌گیرد که این کار درستی نیست.

نادری همچنین نداشتن اداره کل راه آهن در استان کرمانشاه را گناه بزرگی در حق مردمی دانست که مرزبان کشور و پشتیبان ولایت فقیه هستند.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: افتتاح راه آهن کرمانشاه آرزوی ۵۰ ساله استان بود، اما پس از افتتاح به فراموشی سپرده شد و امروز در حد یک ایستگاه معمولی در یک بخش و دهستان است.

او افزود: علی رغم اینکه هزینه زیادی از بیت المال صرف راه آهن شد انتظار نداریم راه آهن کلانشهری با این عظمت با یک نیروی از کادر نظامی اداره شود.

صفری گفت: طول خط ریلی راه آهن کرمانشاه حدود ۶۰۰ کیلومتر است، اما با این وجود هنوز اداره کل در استان ندارد این درحالیست که استان همدان با ۱۸۰ کیلومتر خط ریلی صاحب اداره کل راه آهن غرب کشور است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، استان کرمانشاه را به یک چهارراه اقتصادی تشبیه کرد و گفت: همانطور که در فضای مجازی نیز پخش شده است حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات راه آهن غرب کشور به سازمان تامین اجتماعی انتقال داده شده است که این درد بزرگی است.

او از حرکت ۴ روز یکبار قطار کرمانشاه که تردد استان‌های ایلام و لرستان نیز از اینجا صورت می‌گیرد انتقاد کرد و گفت: نداشتن ایستگاه فروش بلیط و آدرس دقیق خرید بلیط اینترنتی مردم را سرگردان کرده است.

این نماینده مجلس همچنین نحوه انتصاب مدیر برای راه آهن استان کرمانشاه را هم مورد انتقاد قرار داد.

صفری افزود: دهکده لجستیک در سال ۹۶ توسط شورای برنامه ریزی استانداری مصوب شد، اما در دستور کار دولت و راه و شهرسازی نیست؛ چرا هرکاری به کرمانشاه می‌رسد یک کلاف سردرگم باید باشد .

 

 

کلیدواژه ها :راه آهن
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

website tracking