۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷

ثبت نام ۵ هزار و ۲۴ نفر برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین

ثبت نام ۵ هزار و ۲۴ نفر برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت : تاکنون ۵ هزار و ۲۴ نفر برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،حامد دارابی مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه در خصوص آخرین آمار‌ها از ثبت‌نام در سامانه سماح، گفت : تاکنون ۵ هزار و ۲۴ نفر برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در این سامانه (https://samah.haj.ir) ثبت‌نام کرده‌اند.

او گفت : افراد (از ۱۹ شهریورماه) با در داشتن رسید ثبت‌نام در سامانه سماح و گذرنامه خود می‌توانند از چهار مرز رسمی خسروی، مهران، چزابه و شلمچه عازم عتبات عالیات شوند.

او مدت زمان خروج زائران از کشور تا برگشت را یک ماه اعلام کرد و گفت: زمان خروج برای زائران عتبات عالیات تا ۷۲ ساعت قبل از اربعین است.

دارابی با بیان اینکه در دهه اول محرم ۱۰ کاروان ۴۰ نفره با مجوز سازمان حج و زیارت استان عازم عتبات عالیات شده است، گفت: چهار کاروان از این تعداد همزمان با بازگشایی مرز خسروی (۱۵ شهریورماه) از این مرز زمینی عازم کشور عراق شدند.

این مسؤول افزود: برای اعزام کاروان‌های حج زیارت استان از طریق مرز خسروی شهرستان قصرشیرین منتظر مجوز کتبی هستیم، به محض دریافت مجوز کاروان‌های خود را از این مرز اعزام خواهیم کرد.

دارابی در خصوص حادثه مراسم عزاداری عاشورای حسینی (ع) در کربلا معلی، گفت: حادثه روز گذشته کربلا مصدوم کرمانشاهی نداشت، البته افراد اعزام شده دیروز ثبت‌نام شده سامانه سماح نبودند .

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking