۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲

پیاده‌روی اربعین، مردم محور برگزار شود

پیاده‌روی اربعین، مردم محور برگزار شود
گروه اجتماعی ـ معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس بر لزوم برگزاری مراسم اربعین به صورت مردم محوری تأکید کرد و از مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین خواست تا اطلاع‌رسانی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیقی در این خصوص داشته باشند.

به گزارش ایکنا از فارس، ظفر افشون، معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس امروز، 20 شهریورماه در سومین جلسه هماهنگی کمیته‌های تخصصی ستاد اربعین این استان بر لزوم برگزاری مراسم اربعین به صورت مردم محوری تأکید کرد و خواستار برنامه‌ریزی با اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص شد.
وی افزود: گزارش فعالیت‌های انجام گرفته کمیته‌ها در اسرع وقت به دبیرخانه ستاد اربعین استان ارائه و نظارت مستقیم متولیان امر بر این راهپیمایی عظیم و جهانی در اولویت برنامه‌های رؤسای کمیته‌ها قرار گیرد.
افشون بیان کرد: مراسم اربعین علاوه بر اینکه فرصتی برای ترویج آموزه‌های نهضت عاشورا است، نمادی از فرهنگ عمومی مردم ایران و به خصوص مردم فهیم استان فارس خواهد بود.
قائم مقام ستاد اربعین استان فارس از کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی این ستاد خواست تا اطلاع‌رسانی به موقع را به صورت سمعی و بصری داشته باشند.
معاون استاندار فارس بر برنامه‌ریزی و تسهیل هر چه بهتر حمل و نقل زائران به شلمچه تأکید کرد و از ریاست کمیته حمل و نقل و سوخت خواست تا برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های لازم در خصوص ارائه خدمات و سوخت‌رسانی به وسایل نقلیه زائران داخلی و خارجی را مدنظر قرار دهند.
وی همچنین از مسولان کمیته بهداشت و درمان خواست تا ضمن پیش‌بینی مراکز بهداشتی و درمانی، اطلاع‌رسانی در خصوص مسائل بهداشتی و بیماری‌های واگیر دار و نحوه مقابله با آن به زائران اقدامات لازم را معمول دارند.
یادآور می‌شود، طبق گزارش‌های ارائه شده متولیان امر ستاد هماهنگی اربعین حسینی، استان فارس هر ساله به میلیون‌ها زائر اربعین حسینی در استان و مرز شلمچه و مسیر پیاده‌روی اربعین در کشور عراق خدمات اقامتی، رفاهی، بهداشتی و غیره را ارائه می‌کند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking