۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶

برگزیدگان مسابقات تیمی قرآن و عترت معرفی شدند

برگزیدگان مسابقات تیمی قرآن و عترت معرفی شدند
دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز و بوشهر به مرحله نهایی این مسابقات راه یافتند.

برگزیدگان مسابقات تیمی قرآن و عترت معرفی شدند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عطااله امیدواری رییس مرکز توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در رقابت‌های تیمی سه جانبه قرآن و عترت که با حضور سه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یزد و بوشهر برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد تا به مرحله نهایی این مسابقات راه یابد.

او ادامه داد: این بخش از رقابت‌های قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر ویژه دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

رییس مرکز توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این انتخاب بر اساس امتیاز و رتبه به دست آمده در جشنواره پیشین قرآن و عترت وزارت بهداشت انجام شده و در حال حاضر، تنها ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور مجاز به حضور در این رقابت‌های تیمی هستند.

امیدواری گفت: بر اساس اساسنامه این رقابت ها، هر تیم قرآنی شامل یک نفر حافظ دست کم ۱۰ جزء نخست قرآن، یک قاری و یک عضو مسلط بر مفاهیم قرآنی، سیره معصومان (ع) و دعاشناسی است.

او با اشاره به حضور نمایندگان مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به عنوان داور این رقابت ها، بیان کرد: بر اساس داوری ها، تیم‌های علوم پزشکی شیراز و بوشهر به عنوان دو تیم برتر انتخاب شده و راهی مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت می‌شوند.

بیست و چهارمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، مهر امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking