۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان مطرح کرد؛

۲۸ شهریور؛ پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان

۲۸ شهریور؛ پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، گفت: ۳۶ هزار و ۱۸۴ نفر در کرمان تاکنون مورد سنجش تحصیلی قرار گرفته اند و ۲۸ شهریور؛ پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان کرمان است.

۲۸ شهریور؛ پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان مهران باهری ریس آموزش و پرورش استثنائی استان کرمان گفت: چهار هزار و هشت نفر از نوآموزان مراجعه کننده به طرح سنجش در کرمان ارجاع هوش شده اند که باید برای تکمیل روند سنجش به پایگاه‌های تخصصی هوش مراجعه کنند.

باهری بیان کرد: سه پایگاه‌های سنجش هوش در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان و سیرجان وجود دارد و در سایر شهرستان‌ها نیز سنجش هوش در پایگاه سنجش تحصیلی و با حضور کارشناسان تخصصی هوش انجام می‌شود.

او اظهار داشت: ۷۱۶نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان در کرمان تاکنون به بخش شنوایی، هزار و ۶۹۹نفر به بخش بینایی، ۷۰نفر به بخش جسمی حرکتی ارجاع شده اند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان تصریح کرد: ۱۳هزار و ۲۵۴نفر در این استان تاکنون برای شرکت در طرح سنجش نوبت گیری کرده و در انتظار به سر می‌برند که سنجش این نوآموزان نیز تا ۱۵شهریور انجام می‌شود.

باهری از والدین نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان خواست برای انجام سنجش تحصیلی فرزندان خود هر چه سریع‌تر به پایگاه‌های سنجش در سراسر استان کرمان مراجعه کنند.

او گفت: نوآموزان بدو ورود به دبستان در صورت جاماندن از طرح سنجش، کارنامه تحصیلی دریافت نمی‌کنند و جز دفتر آمار مدارس به شمار نمی‌روند.

باهری با بیان اینکه ۲۸شهریور پایان مهلت شرکت در طرح سنجش تحصیلی است تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان اجرای این طرح در کرمان ۶۱هزار نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار بگیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان افزود: تاکنون ۵۱هزار و هزار و ۸۲۱نفر در سامانه طرح سنجش کرمان ثبت نام و نوبت گیری کرده اند.

کلیدواژه ها :هوش
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking