۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰

بهره مندی بیش از ۲۷ هزار نفر از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در اردبیل

بهره مندی بیش از ۲۷ هزار نفر از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در اردبیل
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای برای بیش از ۲۷ هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد پورقلی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ظهر امروز در جلسه بررسی عملکرد آموزشگاه‌های ثابت و آزاد فنی و حرفه‌ای در اردبیل گفت: در بیش از ۱۹۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ۱۲ هزار و ۸۳۷ نفر و همچنین در آموزشگاه‌های ثابت ۱۴ هزار و ۶۲۳ نفر از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده و جمعی جذب بازار کار شدند.

او با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه‌ای در استان اردبیل افزود: با تجهیز این مراکز فرهنگ کارآفرینی و مهارت‌آموزی بین کارآموزان ترویج یافته است که در این زمینه سعی داشتیم واحد‌های آزاد فنی و حرفه‌ای را نیز تجهیز کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از اجرای سه طرح گسترده زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای با هدف ترویج مهارت‌آموزی در این حوزه خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح ایران مهارت برای ارتقای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان مقطع اول دبیرستان از جمله این طرح‌های در دستور کار است.

پورقلی گفت: پارسال برای تجهیز مراکز ثابت فنی و حرفه‌ای اردبیل بالغ بر ۷ میلیارد ریال هزینه شده و تجهیز امکانات و وسایل مورد نیاز در ۹۵ رشته آموزشی انجام گرفته است.

او از راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای دو مرکز اردبیل خبر داد و افزود: این امکان برای بهره‌مندی از انرژی‌های نوین مهیا شده و در صورت فراهم شدن شرایط در دیگر مراکز نیز پنل‌های خورشیدی نصب می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: پارسال آموزش‌های مهارتی در ۲۹ حوزه برای ۱۴ هزار و ۶۲۳ نفر و در آموزشگاه‌های آزاد نیز این خدمات برای ۱۲ هزار و ۸۳۷ نفر ارائه شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking